۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل  راه آهن اردبیل  نیاز است

اردبیل - ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: ۶۰۰ روز تا موعد افتتاح  این پروژه باقی مانده و بر اساس تعهد استاندار اردبیل با تخصیص ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار این پروژه به سرانجام خواهد رسید.

داود شایقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از این منابع فاینانس بانک ملی و ۴۵۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز اعتبارات دولتی است که امسال و سال آینده با تزریق چهار هزار میلیارد ریال منابع سالانه این پروژه تا پایان سال ۹۹ آماده افتتاح خواهد شد.

وی در مورد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: عمده این پروژه‌ها عملیاتی شده تا فرصت اشتغال در قالب اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی فراهم آید که با ارزیابی وزارت کشور استان اردبیل در تحقق طرح‌های اقتصاد مقاومتی رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در مورد تامین اعتبار برای ۴۹ طرح ملی بویژه در بخش راه، سدها، توسعه دانشگاه‌ها و طرح‌های آب و فاضلاب گفت: با پیگیری که از طریق وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها انجام شده سعی بر این است تا با جذب منابع ملی بخش عظیمی از این پروژه‌ها به نتیجه برسد.

وی اضافه کرد: قرار است در سفر رئیس جمهوری نیز بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام استان پیشنهاد جذب منابع شود.

شایقی از رشد ۴۲ درصد اعتبارات استان در سال جاری خبر داد و گفت: اعتبارات سال ۹۸ در ۲ قالب پروژه‌های استانی و ملی تعریف شده که در توزیع اعتبارات استانی جلسات کمیته برنامه‌ریزی برگزار شده است.

وی اظهار داشت: اولویت اصلی مسئولان استان رونق تولید و اشتغال و تدارک زیرساخت‌های حوزه گردشگری است که البته توجه به آب مناطق روستایی و عشایری، تکمیل پروژه‌های راه‌سازی و طرح‌های آب و فاضلاب با جدیت دنبال خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در اعتبارات حوزه راه که به صورت ملی پیگیر جذب اعتبارات هستیم محور نیر – سراب، اردبیل – سرچم، نمین – آستارا، پارس‌آباد – مشگین‌شهر، لنگان – گرمی – بیله‌سوار و کلور – درام به همراه ماسوله – ماجولان تعریف شده است.

۷۱۱۰/‏‬ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =