۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۳
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83399645
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای تهران سالم است

تهران – ایرنا- کیفیت هوای پایتخت، امروز (چهارشنبه) با کاهش 8 واحدی ذرات معلق 2.5 میکرون با شاخص 73 در شرایط سالم قرار گرفت.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۸۱ به ۷۳ کاهش داشته است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۷ به ۶۲، آلاینده ازن از ۶۰ به ۳۷ و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۲۵ به ۱۸ کاهش داشته است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پاسداران (منطقه ۳) با شا خص های ۱۰۱، ایستگاه‌های شریف (منطقه ۲) و فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) هر دو با شاخص ۹۱ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۴۹، اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص ۵۱ و پونک با شاخص ۵۲ کم‌ترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

تاکنون تهران ۲۵ روز هوای پاک، ۷۴ روز هوای سالم و ۱۹ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای همه گروه‌ها را تجربه کرده است در حالی که در مدت مشابه سال ۹۷، تعداد روزهای پاک تهران هشت روز، روزهای سالم ۸۷ و ناسالم برای گروه‌های حساس به ۲۳ روز رسیده بود.

تهرام/‏۷۲۴۴/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =