نقاشی کودک ایلامی برگزیده نمایشگاه بین المللی در چک شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام گفت: اثر نقاشی کودک ایلامی در جشنواره بین المللی کشور چک برگزیده شد.

مهدی جمالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیتا ملکی ساکن بخش چوار شهرستان ایلام به همراه شرکت کنندگانی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سایر استان های کشور موفق به دریافت دیپلم افتخار در چهل و ششمین نمایشگاه بین‌المللی هنرهای زیبا لیدیسه کشور چک شد.

وی افزود: چهل و ششمین نمایشگاه بین‌المللی هنرهای زیبا لیدیسه کشور چک با موضوع اصلی آب باارزش‌تر از طلا و موضوع‌های جنبی آب در طبیعت، شهر و خانه، آب و زندگی در آن، انتقال آب و صنعت، آب به عنوان یک عنصر و اشکال مختلف آن، آب معجزه‌ی شفابخش، آب و سرگرمی، زندگی بدون آب و آب در داستان‌ها و افسانه‌ها برگزار شد.

جمالی یادآور شد: در این جشنواره علاوه بر بیتا ملکی ۱۱ساله از استان ایلام، باران الله‌یاری هشت ساله و  آرش ساول‌زاده ۹ ساله از کرمانشاه، طاها حسین‌نژاد ۱۰ ساله از  استان آذربایجان غربی، ماهور علیا هفت ساله از مجتمع کانون کرج استان البرز، آرینا رستگار پنج ساله از  استان اردبیل و مانی وفا ۱۰ ساله از  تهران دیپلم افتخار بخش نقاشی این مسابقه را از آن خود کردند.

وی گفت: در چهل و ششمین نمایشگاه بین المللی لیدیسه کشور چک دو نشان رز به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران برای مشارکت فعال و ارسال آثار فاخر در بخش نقاشی و عکس اهدا شده است.

وی افزود: از استان ایلام ۱۱ نفر در بخش نقاشی آثار خود را برای فراخوان این نمایشگاه به کانون مرکز ارسال کردند و داوران از بین آثار ارسال شده از سراسر کشور بهترین آثار منتخب را در این مسابقه شرکت دادند.

در این دوره از مسابقه ۲۹ هزار و ۹۶۷ اثر از ۷۹ کشور جهان شرکت داشتند که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران با ارسال۴۶۳ اثر نقاشی و ۱۱۰ قطعه عکس اعضای خود در سراسر کشور در این مسابقه شرکت کرده بود.

از مجموع ۲۲ مرکز ثابت و سیار شهری و روستایی کانون استان ایلام ۱۸ مرکز آن دارای مربی هنری است.

تمام بچه های ۶ تا ۱۶ سال می توانند با عضویت در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام از فعالیت های متنوع این مرکز ها بهره مند شوند.

۷۱۷۲/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =