۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۱
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83399619
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۷ دفتر خدمات قضایی در کردستان فعال است

سنندج - ایرنا - ۲ دفتر خدمات الکترونیک قضایی روز چهارشنبه در کامیاران راه اندازی شدند تا تعداد این دفاتر در استان کردستان با هدف تسریع در خدمات رسانی به مردم به عدد ۱۷ برسد.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کردستان گفت: نخستین دفتر خدمات الکترونیک قضایی سال ۹۳ شروع به فعالیت کرد و در راستای الکترونیکی کردن خدمات قضایی تاکنون ۱۷ دفتر در استان راه اندازی و شروع به فعالیت کرده اند.

علی رشیدی با اشاره به اینکه این دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در شهرهای سنندج، مریوان، قروه، بیجار، دهگلان، سقز، سروآباد، حسن آباد، یاسوکند و کامیاران فعال است، اظهار داشت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده تعداد این دفاتر در آینده به ۵۰ مورد می رسد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۲۰ خدمت قضایی شامل ثبت دادخواست بدوی، دادخواست واخواهی، دادخواست تجدید نظر خواهی، ثبت نام افراد در سامانه ثنا، ثبت درخواست اظهارنامه، دادخواست های شورای حل اختلاف و دادخواست به طرفیت دیوان عدالت اداری در این دفاتر ارائه می‌شود.

رشیدی یادآور شد: از دیگر خدماتی که در این دفاتر ارائه می شود ارسال دادخواست شکایت کیفری به شهرها واستان های دیگر، اعتراض ثالث، اعاده دادرسی، دادخواست فرجام خواهی، شکایت کیفری، اعتراض قرار منع تعقیب، ثبت نظریه کارشناس، ثبت لایحه، پرداخت الکترونیکی هزینه تمدید پروانه، ارسال دادخواست حقوقی وکلا و کارشناسان به دفاتر، ابطال تمبر مالیاتی، ثبت اعتراض، تجدید نظر خواهی دیوان عدالت اداری و گواهی عدم سوء پیشینه کیفری است.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کردستان خدمات الکترونیک قضایی را یک توفیق و تحول بزرگ برای دستگاه قضایی در راستای تکریم مردم اعلام کرد و افزود: در حال حاضر با این روند، اکثر اخطاریه ها به صورت الکترونیکی صادر می شود.

وی گفت: رفع اطاله دادرسی، صرفه جویی و کاهش هزینه اقامه دعوا از مهمترین دستاوردهای این روند است و غیر از گزارش ضابطان قضایی، تمام اموری که جنبه کیفری و حقوقی داشته باشد از طریق دفاتر قابل انجام است.

رشیدی تاکید کرد: تاکنون در دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی کردستان ۳۱ هزار و ۵۷۳ مورد شکایت، ۱۸ هزار و ۶۰۲ مورد دادخواست شورای حل اختلاف، ۲۴ هزار ۳۳۴ مورد اظهارنامه، ۱۸ هزار و ۷۶۹ مورد دادخواست تجدید نظر، یک هزار و ۴۰۵ مورد دادخواست با مانع، ۴۹ هزار و ۸۶۷ مورد دادخواست بدوی، ۱۰۸ هزار و ۵۷ مورد ثبت نام سامانه ثنا ثبت شده است.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کردستان با بیان اینکه هر دفتر به صورت مستقیم برای پنج نفر اشتغال ایجاد می‌کند گفت: اقدامات اولیه برای ثبت شرکت در ارتباط با ثبت اسناد، بخشی از خدمات پزشکی قانونی، امور بانکی مربوط به دریافت تسهیلات با ثبت نام از طریق سامانه ثنا در این دفاتر قابل انجام است.

۷۳۴۹/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =