۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۵
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83399617
۰ نفر
کرامپ کارن باوئر، وزیر دفاع آلمان می شود

تهران- ایرنا- رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان از سوی صدراعظم این کشور به عنوان جانشین «اورسولا فون در لاین» در کابینه معرفی شد.

خبرگزاری د. پ. آ. آلمان گزارش داد: «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان «آنه گرت کرامپ کارن باوئر» رئیس حزب دموکرات مسیحی را به عنوان وزیر دفاع جدید این کشور معرفی کرده است.
پس از کناره گیری «اورسولا فون در لاین» از وزارت دفاع و انتخاب وی به ریاست کمیسیون اروپا در رای گیری روز گذشته (سه شنبه) پارلمان اروپا، کارن باور ۵۶ ساله به عنوان نامزد اصلی جانشینی وی مطرح شده است.
این در حالی است که معرفی این سیاستمدار برای تصدی وزارت دفاع، رسانه های آلمان را غافلگیر کرده است، زیرا پیش از این اعلام شده بود «ینس اشپان» وزیر بهداشت گزینه اصلی برای جانشینی فون در لاین است.
همچنین کارن باوئر در اظهارات متعدد خود تاکید کرده بود که قصد وارد شدن به کابینه مرکل را ندارد، با این حال گویا وی در یکی دو روز گذشته، نظر خود را تغییر داده است.
به گزارش د. پ. آ رای گیری برای انتخاب کرامپ کارن باور به وزارت دفاع امروز چهارشنبه در پارلمان آلمان انجام خواهد گرفت.
به جز جانشینی فون در لاین از سوی کارن باور تغییر دیگری در کابینه آلمان رخ نخواهد داد.
رای گیری برای انتخاب رییس جدید کمیسیون اروپا روز گذشته (سه شنبه) برگزار شد و اورسولا فون در لاین نخستین زن وزیر دفاع آلمان با کسب ۳۸۳ رأی موافق، بار دیگر تاریخ ساز شد و به عنوان نخستین زن در راس کمیسیون اتحادیه اروپا قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =