۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 1004
کد خبر: 83399606
۰ نفر
 "نهضت آموزش سواد فضای مجازی" نیازی عمومی در کشور است

تربت حیدریه- ایرنا- در حالی که هم اینک بخش عمده ای از نیازمندیهای مردم در چارچوب بهره گیری از فضای مجازی تامین و لاجرم وابستگی به آن روز به روز بیشتر می شود، برنامه ریزی برای راه اندازی "نهضت آموزش سواد فضای مجازی" به عنوان ابزاری به منظور کاهش آسیبها در این حوزه به یک نیاز ضروری عمومی مبدل شده است.

مسئول مرکز فضای مجازی بسیج خراسان رضوی روز چهارشنبه در "گردهمایی فعالان فضای مجازی شهرستان تربت حیدریه" بر ضرورت ارتقای دانش مردم در فضای مجازی تاکید و بیان کرد: برخورداری از آگاهی و سواد مرتبط با فضای مجازی در راستای برنامه ریزی منطقی، صحیح و هوشمندانه و بهره برداری مناسب جامعه از شبکه های اجتماعی باعث کاهش آسیبهای این حوزه می شود.

عبدالله امینی فر با بیان اینکه فناوری به روز و مدرن فضای مجازی امروز در اختیار همه اقشار جامعه قرار گرفته از فقدان دانش و سواد به عنوان چالش اساسی در این حوزه یاد کرد و افزود: در عرصه فضای مجازی چند لایه وجود دارد که این لایه ها همچون یک زنجیره به هم متصل هستند و هر کدام مکمل یکدیگرند.
وی با بیان اینکه بنگاههای بزرگ تولید و انتشار در اختیار رسانه های غربی است ادامه داد: جریان انقلابی و ارزشی کشور همان طور که در فتنه ها از انقلاب دفاع کرد امروز نیز باید در این فضا که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته با تولیدات فاخر و ارزشمند خود و نیز توزیع و انتشار مناسب، از آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی حمایت کند.
فرمانده سپاه تربت حیدریه نیز در این گردهمایی با بیان اینکه چرا باید همیشه منتظر شبهه پراکنی دشمن باشیم گفت: متاسفانه جبهه رسانه ای انقلاب اسلامی در این سال ها موضع پدافندی داشته و به شبهات القا شده غربی ها پاسخ داده است.

سرهنگ علی نیک یاد با اشاره به اینکه باید موضعمان از پدافند به آفند تغییر یابد افزود: امروز می طلبد که جبهه رسانه ای انقلاب و نیروهای ارزشی با ورود به موقع و تاثیرگذار خود در این فضا علاوه بر تبیین گفتمان انقلاب، به سمت القای شبهات برای دشمن حرکت کنند و لازمه این کار انجام یک کار شبکه ای و منسجم است.

در پایان این گردهمایی ضمن رونمایی از تولیدات فضای مجازی بسیج تربت حیدریه از فعالان فضای مجازی این شهرستان تجلیل شد.

تربت حیدریه با ۲۲۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

۷۰۹۷/۶۱۲۱/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =