۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۹
کد خبرنگار: 2666
کد خبر: 83399599
۰ نفر

برچسب‌ها

پروژه آبیاری دشت سیروان ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

ایلام - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی سیروان گفت: فاز اول پروژه آبیاری دشت سیروان که بیش از ۳ هزار هکتار از اراضی مستعد منطقه را به شبکه مدرن آبیاری مجهز می‌کند، ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

احمد محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این پروژه شامل ۳ فاز است، اظهار کرد: در فاز اول این طرح حدود هشت کیلومتر لوله خط انتقال کار گذاشته شده و برای تکمیل و بهره برداری ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافته و بخشی از تجهیزات خریداری شده است.

وی اضافه کرد: معاون وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از این پروژه قول مساعدت و همکاری در بحث پیگیری شبکه های تحت فشار داخلی پروژه دشت سیروان را داد که در صورت تحقق تلاش می شود تا پایان سال ۹۸ و نیمه اول سال ۹۹ بیشترین درصد پیشرفت فیزیکی را داشته باشند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیروان تاکید کرد: با تکمیل و بهره برداری از این پروژه علاوه بر عمران و آبادانی منطقه بیش از چهار هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای افراد جویای کار ایجاد خواهد شد.

محمدی اضافه کرد: کلنگ اجرای طرح آبرسانی به دشت سیروان در سال ۹۲ به مین زده شد ولی عملیات اجرایی آن در هفته دولت سال ۹۳ شروع شد.

وی اجرای پروژه آبرسانی به دشت سیروان را از خواسته های به حق مردم شهرستان سیروان عنوان کرد و گفت: این طرح شامل یک ایستگاه پمپاژ اصلی و دو ایستگاه پمپاژ ثانویه، تقریباً ۷/۱ میلیون لیتر در ثانیه آب را از رودخانه سیمره با خط انتقال ۷ هزار و ۶۰۰ متربه اراضی دشت سیروان منتقل می کند.

وی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت شهرستان سیروان از طرح پمپاژ آبرسانی به دشت سیروان بهره مند خواهند شد، اظهار کرد: ۱۱ روستا با بیش از بر یک هزار و ۱۰۰ خانوار شهرستان سیروان تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

به گزارش ایرنا، شهرستان سیروان به مرکزیت شهر لومار در ۶۵ کیلومتری ایلام قراردارد.

۶۰۳۲/۶۰۳۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =