۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۱
کد خبرنگار: 866
کد خبر: 83399575
۰ نفر

برچسب‌ها

صرفه جویی ۴۱ درصدی مصرف آب کولر با نصب سایبان

یزد - ایرنا - استفاده از سایبان در کولرهای آبی مناطقی همانند استان یزد تا ۴۱ درصد و استفاده از لوازم کاهنده بر روی شیرآلات ۲۰ تا ۲۵ درصد در کاهش مصرف آب موثر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نتایج بررسی‌ها نشان می دهد اداره‌هایی که از دستگاه‌های کاهنده استفاده و مدیریت مصرف آب را رعایت کرده‌اند، ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش مصرف نسبت به سال قبل دارند که این میزان، رقم بسیار خوبی است.

محمدمهدی جوادیان زاده با بیان اینکه با نصب سایبان در اداره‌ها تا ۴۱ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می‌شود، افزود: تمامی اداره‌های استان موظف هستند نسبت به نصب آن بر روی کولرهای آبی و استفاده از لوازم کاهنده آب شیرآلات در ساختمان و فضای مربوطه اقدام کنند.

وی تصریح کرد: این کار در واقع به منظور بهینه سازی مصرف انرژی در ساعت اداری، جلوگیری از هدر رفت آب و ارتقاء بهره وری صورت می گیرد.

پیشتر مدیر دفتر مدیریت مصرف آب شرکت آب و فاضلاب یزد گفته بود که با نصب سایبان بر روی تمام کولرهای آبی در این استان، ۲۲۶ لیتر بر ثانیه در مصرف آب صرفه جویی می شود.

سیاوش پاکدل با اشاره به وجود حداقل ۴۰۰ هزار کولر آبی در استان اظهار داشت: اگر تمامی این کولرها به سایبان مجهز شود میزان صرفه جویی معادل وجود ۱۱ حلقه چاه آب شرب در شبکه آبرسانی استان خواهد بود.

۱۹۶۸/ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =