طرح کارآفرینی مهارت‌بنیان حامی تحقق ایده تا تجاری‌سازی است

سمنان- ایرنا- معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: طرح کارآفرینی مهارت‌بنیان امسال برای اولین بار از خرداد ماه، به منظور حمایت از افراد دارای ایده در مسیر تجاری‌سازی، آغاز شده است.

علیرضا حاتم زاده روز چهارشنبه در حاشیه نشست ارزیابی آموزشی منطقه یک کشور در سمنان به خبرنگاران افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای به منظور تحقق شعار سال برای رونق تولید از افراد دارای ایده در قالب طرح کارآفرینی مهارت‌بنیان حمایت می‌کند.

وی ابراز داشت: کارگاه فنی و حرفه‌ای با تمام ابزار، تجهیزات و مربی توانمند در مدت چهار تا ۶ ماه در اختیار افراد دارای ایده قرار می‌گیرد تا ایده خود را تجاری‌سازی کنند.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: رایزنی برای اعطای تسهیلات و کمک مالی به افرادی که طرح خود را تجاری سازی کردند، از جمله تمهیدات اندیشیده شده برای حمایت بعد از تجاری سازی است.

وی با بیان اینکه رونق تولید یکی از رویکردهای اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در برنامه ریزی سال ۹۸ است، ادامه داد: تلاش می شود امسال مراکز آموزش فنی و حرفه ای در نقش یک شتاب دهنده و کمک کننده به تولید بیش از پیش نقش ایفا کند.

حاتم زاده تصریح کرد: ارتقای کیفیت آموزش‌ها، ارتباط آموزش‌ها با بازار کار و کمک به تحقق عدالت در دسترسی به آموزش های فنی، سه اصل ثابت مد نظر در ارائه خدمات و آموزش های فنی و حرفه ای به جامعه است.

به گفته وی، یکی از ابزارهای توسعه دسترسی به آموزش‌های فنی حرفه‌ای و تنوع آموزشی، هم‌افزایی با دستگاه های اجرایی، بنگاه های اقتصادی، انجمن‌های حرفه‌ای و صاحبان اصلی کسب و کار است.

وی با بیان اینکه تمرکز سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای توسعه مهارت در جامعه مبادله تفاهم نامه و همکاری با بخش خصوصی است، خاطرنشان کرد: فنی و حرفه ای در استانداردسازی، توسعه و به روزرسانی آموزش‌ها و مهارت‌ها کمک می‌کند.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای شرکت در دومین نشست ارزیابی آموزشی منطقه یک کشور به استان سمنان سفر کرده است، در این نشست مدیران کل و معاونان مراکز آموزش فنی و حرفه ای پنج استان سمنان، گلستان، مازندران، گیلان و خراسان شمالی حضور دارند.

۷۳۴۲/‏۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط