نیکوکاران دست اندرکار  تاسیس "مجمع خیران حمایت از معلولان بهزیستی" هستند

مشهد- ایرنا- مجمع خیران حمایت از معلولان بهزیستی با کمک افراد نیکوکار این حوزه در استانهای کشور راه اندازی می شود.

عضو هیات مدیره مجمع سراسری خیران روز چهارشنبه در همایش تجلیل از خیران بهزیستی کشور در مشهد در این خصوص گفت: هدف این همایش علاوه بر تجلیل نیکوکاران، برنامه ریزی و همگرایی برای تشکیل مجمع خیران حمایت از معلولان در هر یکایک استانها است تا بتوان مشکلات خانواده‌های دارای معلول را در کوتاهترین زمان به صورت مستقیم حل نمود.

محمدرضا کارگری افزود: بر این اساس در قالب عقد تفاهمی با بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی بنا شد خانواده‌هایی که دارای دو عضو معلول یا بیشتر هستند صاحبخانه شوند. آورده مالی خانواده های دارای چند عضو معلول ۱۰۰ میلیون تا ۱۵۰ میلیون ریال است و بخشی دیگر هزینه‌ها با کمک سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان تأمین می شود.

وی ادامه داد: در حوزه کمک به صاحبخانه شدن معلولان تاکنون دهها هزار واحد مسکونی در سطح کشور برا این قشر تامین شده است. هرچند مدیریت و مهار اکثر قریب به اتفاق آسیبها و مشکلات اجتماعی بر عهده سازمان بهزیستی است اما به دلیل اعتماد بالای عمومی به این نهاد در مجموع مردم همکاری و مشارکت عمومی خوبی با سازمان بهزیستی دارند.

عضو هیات مدیره مجمع خیران به فعالیتهای این مجموعه در سطح کشور نیز اشاره و بیان کرد: تأمین سهم آورده دو هزار مسکن خانواده هایی که دو عضو معلول یا بیشتر از آن دارند، ساخت شیرخوارگاههای حضرت رقیه (س) و ه علی اصغر (ع)، مرکز توانبخشی با زیربنای پنج هزار مترمربع، نشستهای مشترک با بنیاد مستضعفان و تعهد بنیاد به تأمین هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال کمک، تشکیل مجمع خیران بانو و ساخت ۲۶ مستند در صدا و سیما به منظور اطلاع رسانی از جمله اقدامات مجمع خیران کشور هستند.

کارگری افزود: همچنین زائرسرایی ویژه معلولان در مشهد در حال ساخت است که ساخت آن تا کنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تا شهریور ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور با اشاره به اینکه ۵۰ درصد مدارس کشور توسط مردم و خیرین ساخته شده است گفت: مجمع خیرین سلامت نیز با هزینه کردن بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال در بخش سلامت نشان داده است که خیرین و مردم با مشارکت و نقش آفرینی خود می‌توانند نقش ماندگاری را در پیشبرد امور انجام دهند.

همایش تجلیل از خیرین بهزیستی کشور از روز ۲۶ تیر ماه در مشهد آغاز شد و برای مدت دو روز ادامه دارد و طی این همایش از ۳۰۰ خیر و نیکوکار حوزه بهزیستی در کشور تجلیل می‌شود.

۷۴۹۶/‏۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =