خبرنگاران گناوه خواستار پویایی روابط عمومی‌ ادارات شدند

گناوه - ایرنا- خبرنگاران گناوه خواستار پویایی و تقویت ارتباط رسانه‌ای مسئولان و روابط عمومی‌های ادارات این شهرستان شدند.

آنان در ادامه نشست های رسانه و توسعه با دستور کار همفکری برای اولویت های ارتباطی و رسانه ای دولت براساس ابلاغیه رئیس جمهوری و برنامه ریزی بزرگداشت روز خبرنگار در خانه سمن‌های گناوه بر فعال شدن روابط عمومی‌های ادارات، اهمیت دادن به ارایه عملکرد خدمات به مردم که از راهبردهای ضروری در تحقق ابلاغیه رئیس جمهوری است بیش از پیش تاکید کردند.

در این نشست که ابلاغیه رئیس جمهوری در باره اولویت های ارتباطاتی و رسانه ای دستیار ارتباطات اجتماعی و سخنگوی دولت در ۱۳ بند قرائت شد خبرنگاران دیدگاه‌ها و راهکارهای خود را برای اجرایی شدن آن بیان و نقش روابط عمومی‌های ادارات را در این زمینه مهم دانستند.

ضرورت گفت و گوی اجتماعی اجزای دولت با جامعه، گروه‌های اجتماعی ذی نفع و تسهیل ارتباطات تشکل‌های صنفی، سیاسی و گروه‌ها و اقشار مختلف با دولت و حضور فعال در شبکه فضای مجازی و بهره گیری از مفیدترین و موثرترین امکانات و فناوری‌های نوین ارتباطی برای ارتباطات دو سویه با مردم در فضای مجازی از مهم ترین نکات ابلاغیه رئیس جمهوری است که بر آن تاکید شد.

برگزاری دوره های آموزشی برای خبرنگاران و روابط عمومی های ادارات، تغییر نگاه مسئولان به خبرنگاران، ملزم شدن مسئولان ادارات در زمینه تعیین مسئول روابط عمومی همراه با ارتباط و تعامل تنگاتنگ با رسانه، پرهیز روابط عمومی ها از استفاده کردن رسانه‌ها برای تامین خوراک خبری آنان، نصب تندیس شهید محمود صارمی و نام گذاری یکی از خیابان ها به نام خبرنگار و تکریم و گرامیداشت روز خبرنگار توسط ادارات و فعالان این حرفه از دیگر خواسته‌های مطرح شده خبرنگاران در این نشست بود.

مسئول روابط عمومی فرمانداری گناوه گفت: باتوجه به ابلاغیه رئیس جمهوری در زمینه اولویت‌های ارتباطی و رسانه ای به سخنگوی دولت، روابط عمومی‌ها در این زمینه باید بخوبی ایفای نقش کنند.

اکبر احمد زاده افزود: در این ارتباط فرمانداری برنامه ریزی لازم برای اجرا و تحقق این ابلاغیه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی بیان کرد: روابط عمومی‌ها آیینه تمام نمای ادارات هستند که عملکرد آنان می تواند مدیر و اداره خود را به اوج رسانده یا محو کند.

وی افزود: روابط عمومی‌ها باید از روزمرگی جدا و با جامعه و خبرنگاران ارتباط دوسویه برقرار کنند.

مسئول روابط عمومی فرمانداری گناوه گفت: یکی از شاخصه های مهم ارزیابی مدیران ارتباط با رسانه ها در دستور کار فرمانداری قرار گرفته است.

احمدزاده بیان کرد: به منظور فعال شدن روابط عمومی‌ها برنامه ریزی‌های لازم بعمل و تاکنون چندین نشست با آنان برگزار و از فعالان تقدیر شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری گناوه گفت: باتوجه به اینکه ارتباط مستمر ادارات با رسانه ها یکی از شاخصه های مدنظر عملکرد و ارزیابی مسئولان قرار گرفته در جلسه های شورای اداری روند عملکرد آنان در این زمینه توسط مسئول روابط عمومی فرمانداری گزارش داده می شود.

حسین امیری افزود: روابط عمومی‌ها باید بازوی مسئولان باشند و درجهت اقناع افکار عمومی و ارتباط دو سویه با مردم و رسانه‌ها گام بردارند.

وی اظهار داشت: هنر و کار مسئول ارتباط داشتن با مردم است و باید بدانند در دل جامعه چه می گذرد و چه مطالبه هایی دارند تا به مساله خاص تبدیل نشده بموقع پاسخ دهند.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری گناوه گفت: همانگونه که به اذعان خبرنگاران، نگاه مدیریت ارشد شهرستان به رسانه ها مثبت و تعامل و ارتباط مستمری دارد مدیران نیز باید این رویه را الگوی خود قرار دهند.

فرماندار گناوه گفت: تمام سعی و تلاش خود را برای ارتباط مستمر با خبرنگاران بکار برده و این روند روز به روز بیشتر شده است.

سیدعلی پاک نژاد با اشاره نقش مهم رسانه و ارتباطات در تعاملات اجتماعی و سازمانی افزود: باتوجه به اینکه روابط عمومی ها نقش قلب تپنده هر سازمان را ایفا می کنند، یکی از شیوه های اصلی ارزشیابی مدیران، نحوه ارتباط آنها با رسانه است که استاندار بوشهر بر آن تاکید و در دستور کار جلسات شورای اداری قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: به نقش و جایگاه ارتباطات رسانه‌ای در دنیای امروز و تاثیرگذار آنها اعتقاد راسخ دارم و در این زمینه سایر دستگاه‌های اجرایی باید روابط عمومی‌های خود را تقویت کنند.

فرماندار گناوه گفت: روابط عمومی‌ها چشم و چراغ ادارات خود هستند و اگر اهمیت داده نشوند به خود آن اداره ظلم شده است.

وی خاطرنشان کرد: در چندسال اخیر خدمات ارزنده ای توسط دولت در حوزه های مختلف این شهرستان ارایه شده که دستگاه‌های اجرایی باید در اختیار رسانه‌ها قرار دهند تا به مردم اطلاع رسانی کنند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

۶۱۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =