۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۲
کد خبرنگار: 888
کد خبر: 83399516
۰ نفر

برچسب‌ها

حداکثر دمای قم به  ۴۶ درجه رسید

قم- ایرنا- کارشناس هواشناسی قم گفت: حداکثر دمایی که دماسنج های هواشناسی قم از شروع فصل تابستان تاکنون ثبت کردند، مربوط به روز گذشته و امروز با ۴۶ درجه سانتیگراد بالای صفر می باشد.

محمدرضا قاضی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: گرم ترین نقطه استان در روز گذشته شهر قم با ۴۶.۴ و بعد از آن کوشک نصرت واقع در دهستان قمرود با ۴۵.۸ و خنک ترین نقطه استان نیز شهر دستجرد با ۲۵ و سلفچگان با ۲۷ درجه سانتیگراد بالای صفر بوده است.

وی با بیان اینکه دمای هوای امروز نسبت به روز گذشته تغییر چندانی ندارد، خاطرنشان کرد: حداکثر دمای امروز نیز ۴۶ درجه سانتیگراد است و برای روزهای آینده نیز حداکثر کاهش دما یک تا ۲ درجه خواهد بود.

وی با بیان اینکه ظهر امروز وزش باد آغاز می شود و تا شب ادامه دارد، بیان کرد: اوایل شب وزش باد شدت می یابد و در برخی نقاط استان به ۷۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید که سمت آن غربی می باشد.

قاضی افزود: وزش باد فردا و پس فردا کاهش می یابد و امیدواریم مقداری از غبارآلودگی هوا کاسته شود.

کارشناس هواشناسی قم در پایان گفت: گرد و غبار موجود در هوا امروز بعدازظهر به حداکثر میزان می رسد و از فردا با کاهش سرعت باد، مقدار گرد و غبار روند کاهشی خواهد داشت.

در استان قم ۱۳ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۱ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده ای، ۵۲ ایستگاه باران سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه ها را اندازه می گیرد، فعال است.

شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می توانند با سامانه گویای هواگو با شماره تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.qommeteo.ir مراجعه کنند.

/۲۰۸۵/ ۶۱۳۳/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =