کسی حق زیاده خواهی بالاتر از قانون را در انتخابات ندارد

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان بر ضرورت اجرای دقیق و بی کم و کاست قانون در فرآیند برگزاری انتخابات تاکید کرد و گفت: کسی حق زیاده خواهی بالاتر از قانون را در انتخابات ندارد.

فتح الله حقیقی روز چهارشنبه در سومین جلسه شورای اداری این استان مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را نمایش قدرت ملت ایران در برابر زورگویان و جهان استکبار خواند و اظهار داشت: اینکه چه کسی در انتخابات رأی بیارود، ارتباطی به مجریان انتتخابات ندارد، بلکه وظیفه ما برگزاری قانونمند انتخابات است.

وی با بیان اینکه کسی حق زیاده خواهی بالاتر از قانون در انتخابات را ندارد، افزود: برگزاری انتخابات در استان به ۱۱ مرحله تقسیم شده است و هر مرحله الزاماتی دارد که باید مراعات شود.

حقیقی با بیان اینکه همه باید قانون را رعایت کنند، تصریح کرد: اقتدار انتخابات به اجرای دقیق و بی کم و کاست قانون است.

استاندار زنجان گفت: هیچ مدیری دراستان حق ندارد در مورد کس یا کسانی در انتخابات، حتی در خفا، موضع گیری کند و هر کس دوست دارد چنین کند، باید استعفا دهد.

وی افزود: هر یک از نامزدهای انتخابات که رأی مردم را کسب کند روی چشم ما جا دارد.

حقیقی به رصد تحرکات انتخاباتی در سطح استان اشاره کرد و اظهار داشت: امیدواریم با التزام به قانون مشکل خاصی در فرآیند انتخابات در استان وجود نداشته باشد.

با متخلفان افزایش قیمت گوشت مرغ در زنجان برخورد شود

طی چند روز گذشته قیمت گوشت مرغ گرم در بازار زنجان به بالاتر از ۱۴ هزار تومان در هر کیلو رسیده، موضوعی که استاندار زنجان در واکنش به آن دستور داد با متخلفان افزایش خودسرانه قیمت ها برخورد و عرضه گوشت مرغ با نرخ مصوب انجام شود.

استاندار زنجان در شورای اداری خواستار ورود جدی ستاد تنظیم بازار استان به موضوع افزایش قیمت گوشت مرغ شد و گفت: از فردا / پنجشنبه / ‏ باید قیمت‬ عرضه مرغ در استان شکسته شود.

وی با بیان اینکه با شعار دادن نمی شود به مردم خدمت کرد، اظهار داشت: از فردا هیچکس اجازه افزایش خودسرانه قیمت گوشت مرغ را ندارد و تعریزات حکومتی باید با افرادی که رعایت نمی کنند، به شدت برخورد کند.

حقیقی با بیان اینکه در این شرایط نباید اجازه سوء استفاده به عده ای داده شود، خاطرنشان ‏‬کرد: در شرایط امروز که با مشکلات متعدد در کشور مواجهیم نباید اجازه تخلف به برخی افراد داده شود.

وی تصریح کرد: امروز قانون باید بیش از هر زمان دیگری رعایت شود.

حضور مدیران در شهرستان ها و روستاها باید پر رنگ شود

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت حضور مستمر و پر رنگ فرمانداران و مدیران در شهرستان ها و روستاها برای پیگیری حل مشکلات تاکید کرد و گفت: مدیران برای حضور در بین مردم نباید منتظر سفر استاندار به شهرستان ها وروستاها بمانند.

وی با بیان اینکه معنای رونق تولبدی این است که در مدیریت ها چابک عمل شود، افزود: با وجود مشکلات متعدد، در همین سال ۹۸ هم می توان کار کرد.

حقیقی از راه اندازی پورتال استانداری زنجان برای انعکاس عملکرد دستگاههای اجرایی خبر داد و اظهار داشت: مدیران باید خود را ملزم کنند تا به مردم گزارش عملکرد بدهند.

وی به ضرورت ساماندهی خدمات رسانی به ارباب رجوع در دستگاههای اجرایی تاکید کرد و گفت: باید مسأله و مشکل مردم را مساله و مشکل خانودگی خودمان بدانیم ودر جهت حل آنها تلاش کنیم.

استاندار زنجان به لزوم در دسترس بودن مدیران حتی در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل تاکید کرد و افزود: در شرایط حاضر همه تلاش ما باید این باشد تا با خدمت رسانی به موقع، جامعه را آرام نگه داریم.

به گزارش ایرنا در این جلسه همچنین مقرر شد مدیران دستگاههای اجرایی روزهای پنجشنبه را به ملاقات عمومی با مردم اختصاص دهند و برخی دستگاههای اجرایی که روزهای پنجشنبه تعطیل هستند، روز مشخصی را برای این کار اختصاص داده و به اطلاع عموم برسانند.

۳۰۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =