۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۰
کد خبرنگار: 2473
کد خبر: 83399486
۰ نفر
جنگ، حدود ۲۰ میلیون کودک را از واکسیناسیون بازداشت

تهران- ایرنا - بر اساس گزارشی که دو روز گذشته توسط سازمان جهانی بهداشت و یونیسف منتشر شد، ۱۹.۴ میلیون کودک در سال ۲۰۱۸ میلادی به طور کامل واکسینه نشدند. این آمار نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی به میزان ۰.۴ و نسبت به سال ۲۰۱۶ میلادی به میزان ۰.۹ میلیون نفر افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری یونایتدپرس، به گفته متخصصان سازمان جهانی بهداشت، جنگ، نابرابری و خودپسندی، مهمترین عوامل مؤثر بر واکسینه نشدن کودکان در برابر بیماری‌ها است.
نزدیک به نیمی از این کودکان ساکن ۱۶ کشور درگیر جنگ از جمله افغانستان، عراق، پاکستان، یمن و سومالی هستند. این کودکان که اغلب بسیار فقیر هستند و به دلیل درگیر شدن در جنگ از خانه‌های خود رانده شده و به حاشیه کشیده شده‌اند، بیش از سایرین در معرض ابتلاء به بیماری‌های مسری قرار دارند.
به گفته هنریتا فور، مدیر اجرایی یونیسف، یکی از بیماری‌هایی که موارد ابتلاء به آن در سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته، سرخک است. در واقع موارد ابتلاء به این بیماری به دو برابر افزایش یافته و ۳۵۰ هزار مورد ابتلاء به این بیماری در جهان گزارش شده است. به دلیل اینکه سرخک بسیار مسری است، جوامعی که به دلایل مختلف از جمله عدم دسترسی، هزینه بالا یا در مواردی به دلیل خودپسندی اقدام به واکسیناسیون نمی‌کنند، در معرض خطر شیوع این بیماری قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =