۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 83399472
۰ نفر

برچسب‌ها

تخلف یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریالی هفت انبار کالا در شیراز

شیراز-ایرنا- هفت انبار در شیراز که کالاهای گوناگون در آنها نگهداری می شد، مرتکب تخلفاتی همچون اعلام نکردن موجودی، گران فروشی، عرضه کالای تقلبی و قاچاق شده بودند پرونده هایشان به ارزش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات فرستاده شد.

محمدابراهیم صداقت معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس چهارشنبه در این زمینه گفت: از هفت انبار کشف شده، سه انبار مربوط به مواد غذایی و شوینده است که با بررسی اسناد خرید و فروش و همچنین ماهیت کالاهای کشف شده، تخلفات عدم اعلام موجودی، گران فروشی، عرضه و فروش کالای تقلبی، محرز و پرونده تخلف آنها به ارزش ۹۵۲ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۹۶۰ ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.
برنج، روغن، قند، رب گوجه فرنگی، ماکارونی، چای و پودر شوینده از جمله کالاهای موجود در این انبارها بود.
وی اظهار داشت: همچنین یک انبار لوازم یدکی خودروهای سواری فاقد سابقه اعلام موجودی در شیراز شناسایی و پرونده تخلف عدم اعلام موجودی به ارزش ۲۰۰ میلیون برای آن تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
معاون بازرسی سازمان صمت فارس همچنین گفت: در بازرسی از سه شرکت پخش لوازم آرایشی و بهداشتی و بررسی اسناد خرید و فروش آنها و عدم ارایه مدارک برای عرضه کالاهای وارداتی، پرونده تخلف آنها شامل تخلف گران فروشی به ارزش ۷۰ میلیون و ۱۹۰ هزار ریال و تخلف عرضه و فروش کالای قاچاق به ارزش ۷۱ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال تشکیل و برای صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
وی از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هر گونه تخلف موارد را از طریق تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صمت اطلاع دهند.
‌۹۲۵۴ /۱۸۷۶
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط