مستمری بگیران دیواندره ماهانه ۱۵ میلیارد ریال دریافت می کنند

سنندج - ایرنا - تامین اجتماعی دیواندره ماهانه ۱۵ میلیارد ریال مستمری به بیکاران و بازنشستگان پرداخت می کنند.

رییس اداره تامین اجتماعی شهرستان دیواندره روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت :۱۱۵ نفراز افراد بیمه شده که به هردلیلی بیکار شده اند خدمات دریافت می کنند.

زاهدرسولی اضافه کرد: پنج هزار و ۱۲۷ نفربیمه شده اجباری، ۱۱۶ نفر بیمه شده اختیاری، بیمه شده مشاغل آزاد ۷۳۳ نفر، قالی بافان ۷۶۹ نفر، کارگران ساختمانی یک هزار و۸۱ نفر و خادمان مساجد ۱۶ نفر هستند.

وی یادآور شد: تعداد بیمه شدگان تأمین اجتماعی دیواندره ۲۶ هزار و۳۵۳ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱،۵ درصد رشد داشته است.

رئیس اداره تامین اجتماعی دیواندره با اشاره به اینکه در ماه به ۱۱۵ نفر بیش از ۲ میلیارد ریال بیمه بیکاری پرداخت می شود، افزود: امسال ماهانه به یک هزار و ۵۴ نفر مستمری بگیر ۱۳ میلیارد ریال پرداخت شد.

رسولی افزود: در سال جاری سهمیه بیمه کارگران که به این شهرستان تعلق گرفته ۲۰۰ نفر بوده که امیدواریم با راهکارهای اصولی و سهولت در جذب آن اقدامات لازم صورت گیرد.

وی اظهار داشت: آمار بیمه شدگان تامین اجتماعی دیواندره به دلیل ساختار صنفی بودن اقتصاد آن نسبت به میانگین کشوری و استان پایین تر است.

رئیس اداره تامین اجتماعی دیواندره یادآور شد: ۹۰ درصد خدمات به بیمه شدگان بصورت الکترونیکی انجام می شود که مشکلات بیمه شدگان و سازمان را حل کرده است.

رسولی اضافه کرد: ۶۵۷ کارگاه در دیواندره فعال بوده و بیمه کارگران آنها به موقع پرداخت می شود.

وی افزود: درمانگاه تأمین اجتماعی با پیشرفت ۲۰ درصدی و اعتبار تخصیص یافته ۶۰ میلیارد ریالی در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۳۰ مترمربع در سه طبقه در حال احداث بوده که نوید بخش خوبی برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی است.

شهرستان دیواندره دارای ۲۶ هزار و ۳۵۳ نفر بیمه شده تأمین اجتماعی با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز کردستان قرار دارد.

۷۳۵۳ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =