برنامه‌های سند تحول بنیادین سال ۹۸ به زودی به مدارس ابلاغ می شود

کرمانشاه - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه گفت: برنامه‌های سند تحول بنیادین سال ۹۸ نواحی و مناطق استان به صورت یکپارچه به زودی به مدارس ابلاغ می شود.

مجید یزدان پناه روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا از تشکیل نشست‌های قطبی رؤسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق و دبیران اجرایی سند تحول مناطق تابعه استان، در سه قطب غرب، شرق، و اورامانات استان خبر داد.

وی اظهار داشت: در راستای اجرایی کردن برنامه سال ۹۸ مبتنی بر سند تحول بنیادین استان کرمانشاه برنامه‌های خود را به صورت مکتوب و مدون با تلاش شورای معاونان و ادارات داخلی استان تدوین و به مناطق و نواحی اعلام کرده است، در این راستا جلسات توجیهی برای تمام رؤسا و دبیران اجرایی سند تحول استان تشکیل شد که در این جلسات قطبی، منطقه اورامانات با میزبانی شهرستان جوانرود، غرب استان با میزبانی شهرستان اسلام آبادغرب، و شرق استان با میزبانی شهر بیستون برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه افزود: شورای هماهنگی آموزش و پرورش استان برنامه‌های ابلاغی وزارت آموزش و پرورش را تهیه و تنظیم و به مناطق ارسال کرده است و نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان نیز براساس آن نیازهای منطقه‌ای و مدارس را احصا کرده اند.

یزدان پناه تشریح کرد: در این جلسات رویکرد جدید حاکم بر اجرایی کردن برنامه های سال ۹۸ در منطقه، حرکت از برنامه های تفکیکی و معاونتی به سمت برنامه های تلفیقی و یکپارچه است، درهمین راستا ضمن تبادل نظر رؤسای مناطق و نواحی قرار شد برنامه‌ای تفکیکی و منطقه‌ای تهیه و خروجی برنامه تفکیکی منطقه بصورت یکپارچه در قالب چهار میز برنامه ریزی دوره های تحصیلی ۳-۳-۳-۳ به مدارس ابلاغ و مدارس بصورت یکپارچه و تلفیقی برنامه‌های خود را دریافت می‌نمایند و با توجه به نیاز مدرسه بتوانند برنامه‌های متناسب با شرایط خود را تهیه و به مرحله اجرا در آورند.

اکنون ۳۲۵ هزار دانش آموز در استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند و نزدیک به ۳۰ هزار فرهنگی در امر آموزش و پرورش این دانش آموزان تلاش می‌کنند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد.

۳۰۳۳/‏۸۰۶۶