نظارت صحیح شورای نگهبان تاثیر مستقیم بر آرامش جامعه دارد

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: نظارت صحیح شورای نگهبان نقش مستقیم بر آرامش جامعه دارد و دست اندرکاران این شغل خطیر باید نسبت به ثواب و عقاب کارشان آگاه باشند.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز چهارشنبه در دیدار مسئولان و ناظران دفاتر شورای نگهبان استان افزود: اهمیتی که نظارت دارد با حجم کارش همخوان نیست و متولیان امر در شورای نگهبان باید مانند فیلترهایی دقیق نسبت به تحقق آرامش در جامعه تلاش کنند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای آرمان هایی برگرفته از اسلام ناب محمدی (ص) است که بدون شک فاصله زیادی تا آرمان های حقیقی داریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه بخشی از آرمان‌ها محقق شده است و باید به دنبال تحقق کامل باشیم تصریح کرد: از موانع بیرونی گذشته ایم و سلطه استکبار را کنار زده ایم اما تا وقتی پیاده سازی دقیق قانون اساسی به عنوان دغدغه ای برای مسئولان در تمامی رده ها تبدیل نشود با آرمان ها فاصله خواهیم داشت.

وی با یادآوری منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی افزود: دولت اسلامی زمینه جامعه و تمدن اسلامی را فراهم خواهد ساخت.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: دولت باید زمینه رشد جامعه اسلامی را فراهم کند و از وظایف دولت در جمهوری اسلامی است که اگر به خوبی عمل شود زمینه تمدن اسلامی محقق می شود.

وی اظهار داشت: برای رسیدن به تمدن اسلامی انتخاب مسئولان خدوم و صالح نیاز است که در این‌باره امام خمینی (ره) فرمودند "انقلاب را به دست نااهلان نسپرید" و برای اینکه اسلام و انقلاب به دست نااهلان نیفتند نقش شورای نگهبان به عنوان نیروهای کنترلی نظام اهمیت می یابد.

آمادگی کامل ناظران شورای نگهبان برای انتخابات

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان شهرستان بیرجند هم در این دیدار گفت: یکی از وظایف اصلی شورای نگهبان نظارت بر روند انتخابات است که براساس ساز و کارهای خاص مجموعه، ناظران نسبت به انتخابات پیش رو آمادگی کامل دارند.

حسن صلاحی افزود: یکی از مهمترین ساز و کارهای شورای نگهبان جذب و به کارگیری نیروهای مومن، متعهد، انقلابی و کارآمد است که خوشبختانه شهرستان بیرجند و خراسان جنوبی از ظرفیت خوبی در این‌باره برخوردار است.

وی گفت: نیروهای متعهد موردنیاز دفتر نظارت شهرستان بیرجند جذب شده اند اما پایش سالانه نسبت به پرونده‌های اعضا به خوبی صورت می گیرد تا اگر ناخالصی وجود داشته باشد از به کارگیری شخص موردنظر خودداری شود.

صلاحی اظهار داشت: آمادگی و آموزش در دفاتر نظارت مربوط به زمان انتخابات نیست بلکه در سال به طور مستمر از طریق همایش‌های بصیرتی و آموزش‌های تخصصی، ناظران آمادگی لازم را کسب می کنند.

وی افزود: ناظران دفاتر شورای نگهبان برای حفظ و صیانت از آرای مردم از آغاز تا پایان انتخابات از هیچ تلاشی چشم پوشی نخواهند کرد و هم اکنون در مرکز استان آمادگی برای نظارت ۲۱۶ صندوق انتخاباتی وجود دارد.

۲۶ تیر در تقویم جمهوری اسلامی ایران با عنوان سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان ثبت شده است.

۳۲۱۵*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =