تصویر خیره‌کننده لحظه عبور ایستگاه بین‌المللی فضایی از مقابل خورشید

تهران-ایرنا- یک عکاس آمریکایی موفق شد از لحظه عبور ایستگاه بین‌المللی فضایی در مقابل خورشید عکس بگیرد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، این تصویر خیره‌کننده که توسط «رینی کولاکوریکو» (Rainee Colacurcio) گرفته شده است، به عنوان عکس روز نجوم سازمان فضایی آمریکا (ناسا) انتخاب شد.

اگر چه ایستگاه بین‌المللی فضایی به زمین بسیار نزدیک است اما این آزمایشگاه در حال چرخش در برابر پشت صحنه سطح عظیم خورشید، بسیار کوچک نمایان می‌شود.

کوالاکوریکو که این تصویر را از ساحل Edmonds در واشنگتن گرفته است، می‌گوید: در این تصویر هیچ لکه خورشیدی مشاهده نمی‌شود بلکه ایستگاه بین المللی فضایی دیده می‌شود که در حال عبور در مقابل خورشید است.

لکه‌های خورشیدی به صورت جداگانه، دارای یک نقطه مرکزی تاریک هستند که در اطراف آن سایه روشن‌تری مشاهده می‌شود؛ همچنین این لکه‌ها هیچ صفحه خورشیدی ندارند. در مقایسه ایستگاه بین‌المللی فضایی یک مکانیزم پیچیده و چند وجهی است و یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین دستگاهی است که به دست بشریت ساخته شده است.

از آنجایی‌که ایستگاه بین‌المللی فضایی هر ۹۰ دقیقه یکبار به دور زمین می‌چرخد بنابراین عبور ایستگاه بین‌المللی فضایی از مقابل خورشید واقعه غیر معمولی محسوب نمی‌شود اما موضوع حائز اهمیت زمان‌بندی دقیق و تجهیزات کافی برای تصویربرداری واضح از این واقعه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =