استانداردهای سختگیرانه برای ارتقای کیفیت کالاها تداوم یابد

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: قوانین سختگیرانه استاندارد در بخش های ملی و بین‌المللی برای تولید کالاهای باکیفیت در واحدهای صنعتی تداوم یابد.

علیرضا آشناگر روز چهارشنبه در نشست شورای استاندارد استان سمنان گفت: توسعه اقتصادی بدون توجه به کیفیت کالاهای تولیدی حاصل نمی‌شود و استاندارد زبان مشترک واحدهای صنعتی برای تولید کالاهای باکیفیت است.
وی خاطر نشان کرد: یکی از مبانی مهم رونق تولید و صادرات توجه و وضع قوانین سختگیرانه استاندارد است و با توجه به استانداردهای ملی و بین المللی می‌توان برای توسعه کشور اقدام کرد.
آشناگر ادامه داد: کمک به راه اندازی ۲ آزمایشگاه مواد شیمیایی و نساجی در استان سمنان را از مسئولان کشوری انتظار داریم و تولیدکنندگان این محصولات اکنون مجبور به ارسال محموله به آزمایشگاه‌های تهران هستند.
وی تصریح کرد: نظارت و ارزیابی استاندارد با وجود واحدهای صنعتی قابل توجه در استان سمنان همواره در اولویت باشد و تجهیز بیشتر این بخش‌ها با همکاری و هم افزایی مسئولان در دستور کار قرار گیرد.
استاندار سمنان افزود: عملکرد اداره کل استاندارد استان سمنان در یکسال اخیر در ارزیابی و نظارت بر روند تولید کالا مطلوب بوده و این روند با توجه به شعار سال ادامه یابد.
آشناگر اضافه کرد: توسعه بدون توجه به کیفیت کالا امکانپذیر نیست و باید تمامی واحدهای صنعتی به تولید منطبق با استانداردهای ملی و بین المللی کالا اقدام کنند.
استاندار سمنان تصریح کرد: زیرساخت ارزیابی و نمونه گیری استاندارد در استان با توجه به ظرفیت‌ها افزایش یابد و با برنامه ریزی اصولی باید برای توسعه این بخش اقدام کرد.
در این نشست، نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران حضور داشت.
۹۵۰ محصول تولیدی واحدهای صنعتی در سمنان دارای پروانه استاندارد است، در استان سمنان ۲۱ آزمایشگاه در بخش‌های مختلف نمونه گیری از تولیدات را زیر نظر اداره کل استاندارد انجام می‌دهند و ۳۰ آزمایشگاه همکار مورد تأیید سازمان ملی استاندارد فعالیت دارند.
شهروندان برای اطمینان از استاندارد بودن کالاهای تولیدی می‌توانند بارکد زیر علامت استاندارد بر روی کالا را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند و تمام اطلاعات در رابطه با کالا در جواب پیامک اطلاع رسانی می‌شود.
۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط