۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83399383
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیرکل استاندارد سمنان: ۳۰ پروانه برای صنایع صادر شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: ۳۰ مورد پروانه استاندارد در بهار ۹۸ با ارزیابی و آزمایش‌های انجام شده برای تولیدات واحدهای صنعتی استان صادر شد.

عباس رستمی روز چهارشنبه در نشست شورای استاندارد استان سمنان گفت: تعداد نمونه‌برداری‌های سال گذشته ۴۵۰ مورد بود و کنترل دقیقی بر روی کالاهای تولیدی در واحدهای صنعتی استان انجام می‌شود.
رستمی ادامه داد: یکهزار بازدید میدانی سال ۹۷ از واحدهای تولیدی استان سمنان انجام شد و در سه ماهه نخست سال ۹۸ این رقم ۳۸۹ مورد بوده است.
وی تصریح کرد: خرید طلا و بررسی عیار آن به صورت مستمر در استان سمنان انجام می‌شود و بیش از ۹۹ درصد از عیار طلای واحدهای صنفی در این استان رعایت می‌شود.
رستمی افزود: سال ۹۷ برای بیش از ۵۰۰ آسانسور در استان سمنان تاییدیه استاندارد صادر شد که در سال جاری این رقم دست کم ۱۰۰ مورد بوده است.
مدیرکل استاندارد سمنان اضافه کرد: بیش از ۶ هزار و ۱۳۹ مورد در سال گذشته از واحدهای صنفی به منظور بررسی کیفیت و استاندارد کالا بازدید انجام شد که این رقم در سال جاری به ۲۵۲ مورد رسید.
وی افزود: سال ۹۷ در استان سمنان هشت دوره آموزشی بررسی استاندارد اجرا و ۳۲۰ مورد آزمون بررسی باسکول انجام شد.
مدیرکل استاندارد استان سمنان تصریح کرد: مکاتبه‌های اداری به صورت کاغذی در اداره کل استاندارد حذف شده و هزینه‌های جاری در این بخش به شدت کاهش یافته است.
در این آیین، نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و علیرضا آشناگر استاندار سمنان حضور داشتند.
در استان سمنان ۲۱ آزمایشگاه در بخش‌های مختلف نمونه گیری از تولیدات را زیر نظر اداره کل استاندارد انجام می‌دهند و ۳۰ آزمایشگاه همکار مورد تأیید سازمان ملی استاندارد فعالیت دارند، ۹۵۰ محصول تولیدی واحدهای صنعتی در سمنان دارای پروانه استاندارد است.
شهروندان برای اطمینان از استاندارد بودن کالاهای تولیدی می‌توانند بارکد زیر علامت استاندارد بر روی کالا را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند و تمام اطلاعات در رابطه با کالا در جواب پیامک اطلاع رسانی می‌شود.
۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط