۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۶
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 83399349
۰ نفر

برچسب‌ها

زنان شیروانی کتابخوان‎تر از مردان

بجنورد- ایرنا- شهرستان شیروان ۶ هزار و ۱۰۰ نفر عضو کتابخانه های عمومی دارد که ۶۸ درصد آنان را زنان تشکیل می دهند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شیروان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اقبال بیشتر بانوان این شهرستان برای عضویت در کتابخانه ها، شمار کنونی آنان را ۴ هزار و ۱۵۰ نفر دانست و گفت: این رقم در مقایسه با پارسال ۱۳ درصد افزایش یافته است.

احسان روشن گفت: بیشترین بانوان عضو کتابخانه های عمومی این شهرستان در گروه ۱۵ تا ۴۰ سال هستند که اکثر کتاب های امانت گرفته شده از سوی آنان در زمینه های ادبی، فرهنگی و آموزشی است.

وی با ابراز خرسندی از عضویت بالای بانوان در کتابخانه ها افزود: مادران به عنوان اصلی ترین رکن خانواده می‌توانند به ارتقای دانش همگانی و سواد و آموزش کمک کنند و ما باید با جذب این رکن جامعه و با کمک این قشر موثر، کارهای خوب و شایسته‌ای انجام دهیم که ضرورت دارد که برای این قشر برنامه‌ریزی گسترده داشته باشیم.

در سه ماهه نخست امسال عضویت در کتابخانه های این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۹ درصد رشد داشته است و شمار اعضا از ۶ هزار و ۲۴۲ نفر سال قبل به ۶ هزار و ۸۰۳ نفر رسیده است.

هم اکنون ۱۰ باب کتابخانه عمومی شهری و روستایی با زیربنای هزار و ۹۱۳ متر مربع در شیروان دایر است.
از این تعداد پنج باب در شیروان، لوجلی، زیارت و قوشخانه و پنج باب نیز در روستاهای خانلق، حسین آباد، زو ارم، دوین و رباط فعالیت دارند.

۷۱۸۶/۵۱۳۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =