۶۰۰ میلیارد ریال خدمات در بیمارستان تامین اجتماعی تربت حیدریه ارائه شد

تربت حیدریه- ایرنا - ارزش خدمات ارائه شده در بیمارستان رازی تربت حیدریه وابسته به تامین اجتماعی در سال گذشته ۶۰۰ میلیارد ریال است.

رئیس بیمارستان رازی تامین اجتماعی تربت حیدریه روز چهارشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: تعداد بستری صورت گرفته در این بیمارستان طی سال گذشته ۱۴ هزار ۱۰۰ مورد و ارزش خدمات ارائه شده بستری در سال گذشته ۲۰۰ میلیارد ریال بود همچنین جمع کل خدمات سرپایی ارائه شده ۵۲۶ هزار و ۷۷۰ مورد و ارزش آنها در مدت یاد شده ۴۰۰ میلیارد ریال بود.

محمد عجم افزود: پارسال چهار هزار و ۲۶۵ مورد تولد نوزاد زنده در این بیمارستان اتفاق افتاد که تنها هزار و ۴۸۳ مورد آن از طریق سزارین محقق شد و در این زمینه نسبت به سایر مراکز درمانی تربت حیدریه دارای رتبه بالاتری هستیم.

وی ادامه داد: این بیمارستان تنها بیمارستان مِلکی سازمان تامین اجتماعی پس از بیمارستان مشهد در استان خراسان رضوی است که نزدیک به هفت هکتار مساحت و ۲۰ هزار مترمربع زیربنا دارد و ضریب اشغال تخت در این مرکز طی سال گذشته نزدیک به ۷۰ درصد بوده است.

رئیس بیمارستان رازی تامین اجتماعی تربت حیدریه گفت: هم اکنون این بیمارستان دارای ۱۱۳ تخت فعال است و در یک سال گذشته به منظور بهبود خدمات به مراجعه کنندگان چند متخصص در رشته‌های جراحی اعصاب، طب اورژانس، زنان و اطفال به مجموعه پزشکان این مرکز درمانی اضافه شد و هم اکنون در مجموع با ۴۵۰ نیروی انسانی به مراجعان خدمات ارائه می‌کند.
عجم با بیان اینکه این بیمارستان دارای بخش‌های آی سی یو (مراقبت ویژه بزرگسالان)، ان آی سی یو (مراقبت ویژه اطفال)، سی سی یو، داخلی، زنان و زایمان است افزود: سال ۹۷، مبلغ ۴۵ میلیارد ریال تجهیزات وارد بیمارستان شد.
که از جمله این تجهیزات می‌توان به سی تی اسکن ۱۶ اسلایس، سیستم پکس به منظور انتقال اطلاعات گرافی بیمار به دیگر مراکز درمانی اشاره کرد.

وی ادامه داد: بعد از مشهد، دومین شهر در استان خراسان رضوی هستیم که مجهز به این سیستم شده است که این امکان رابه پزشکان می‌دهد که از هرنقطه ای بتوانند به گرافی و سی. تی بیماران دسترسی داشته باشند.
رئیس بیمارستان رازی تامین اجتماعی تربت حیدریه همچنین از اجرای طرح‌های هتلینگ و بهسازی و بازسازی بخش‌های مختلف بیمارستان شامل راه اندازی یک دستگاه فلوروسکوپی در اتاق عمل و در دست احداث بودن یک اتاق عمل جدید در این بیمارستان خبر داد.
عجم گفت: هم اکنون پیگیر احداث یک درمانگاه جدید هستیم که از مجاری قانونی مختلف موافقت اولیه آن حاصل شده و امیدواریم درسال آینده بتوانیم موافقت اصولی و مجوز ساخت و تامین اعتبار مورد نیاز آن را کسب کنیم.
وی با بیان اینکه در این مرکز علاوه بر ارائه خدمات به بیمه شدگان تامین اجتماعی، به سایر بیمه شدگان سازمان‌های دیگر نیز خدمات درمانی ارایه می‌شود افزود: امسال طبق مصوبه هیات دولت مراجعه کنندگان به مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی باید تعرفه عمومی و غیردولتی بپردازند که با تعرفه خصوصی نیز متفاوت است.
رئیس بیمارستان رازی تربت حیدریه گفت: در راستای تکریم ارباب رجوع و اجرای عدالت، نوبت دهی تلفنی در درمانگاه بیمارستان صورت می‌گیرد که با این اقدام وقت کمتری از مراجعان گرفته می‌شود اما برای ارائه خدمات به افراد بالای ۷۵ سال نوبت دهی به صورت حضوری انجام می‌شود.
عجم افزود: الکترونیکی شدن تمام خدمات در این مرکز و ثبت ۳۰ هزار پرونده الکترونیک بیماران و مراجعان این مرکز درمانی و نیز پیگیری ثبت چند اختراع در زمینه مهندسی پزشکی و معرفی این مخترعان و دستگاه‌ها به مراجع ذی‌ربط از دیگر اقدامات انجام شده ظرف یک سال گذشته محسوب می‌شود که باعث صرفه جویی قابل توجهی در این مرکز شده است.
تربت حیدریه با ۲۲۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
۶۱۲۱/‏۷۰۷۹/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =