۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۲
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83399314
۰ نفر
وقوع یک سوم تصادفات جاده ای زنجان در فصل تابستان

زنجان - ایرنا - در جلسه شورای هماهنگی ترافیک و کمیسیون ایمنی اجرایی استان زنجان، به رضایتمندی شهروندان از اجرای محدوده پیاده راه، وقوع یک سوم تصادفات جاده های این استان در فصل تابستان و کاهش ۳۳ درصدی وقوع تصادفات فوتی در سه ماهه اول امسال اشاره شد.

معاون عمرانی استاندار زنجان شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای ترافیک در محل استانداری زنجان، به موضوع پیاده راه سبزه‌میدان شهر زنجان اشاره کرد و گفت: اجرای این محدوده نارضایتی‌ شماری از کسبه را به دنبال داشت اما با جلسات برگزار شده مشکلات اصناف این محدوده حل و فصل شد.

مهرداد سلطانی افزود: بر پایه بررسی‌ها و پایش‌های انجام شده ۷۰ درصد از کسبه پیاده راه سبزه‌میدان موافقت خود را از ایجاد این فضا اعلام کرده اند.

وی اضافه کرد: برخی از کسبه محدوده طرح پیاده‌راه سبزه میدان نسبت به کاهش درآمد خود اعتراضاتی داشتند درحالیکه بطور معمول هر تغییری دارای ایراد و اشکالاتی است که به مرور زمان برطرف می‌شود.

این مسئول تاکید کرد: در زمان حاضر تنها یک خودروی برقی در محدوده پیاده راه فعالیت می‌کند و در این خصوص شهرداری باید نسبت به افزایش تعداد خودروهای برقی مساعدت لازم را داشته باشد.

وی همچنین به اصلاح تقاطع غیرهمسطح دانشگاه زنجان اشاره کرد و گفت که باید ایمن سازی این تقاطع مورد توجه قرار گیرد و در این ارتباط اداره کل راه و شهرسازی انجام اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار دهد.

سلطانی افزود: تصادفات خسارتی درون‌شهری این استان طی سه ماه امسال افزایش یافته است که برای کاهش آن باید آموزش‌های صحیح برای تمام اقشار مختلف در دستور کار قرار گیرد.

یک سوم تصادفات فوتی زنجان در فصل تابستان رخ می‌دهد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان نیز با اشاره به وضعیت تصادفات برون‌شهری در جاده های این استان ادامه داد: طی سه ماهه امسال ۴۶ نفر در تصادفات برون‌شهری و روستایی فوت کرده اند.

عبدالحسین علی‌اکبری افزود: طی مدت یاد شده عامل انسانی علت اول تصادفات برون‌شهری در جاده‌های استان زنجان بوده و راه و وسیله نقلیه نیز در رده‌های بعدی قرار داشتند.

وی اظهار داشت: تردد خودروها در جاده‌های استان زنجان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، افزایش ۲۱ درصدی داشته و بر پایه آمار به‌دست آمده ۳۰ درصد ترددها در جاده‌های استان زنجان مربوط به تابستان است.

به گفته این مسئول، ۴۵ درصد، معادل یک‌سوم از تصادفات فوتی در جاده‌های استان زنجان در تابستان رخ می دهد که در این راستا باید برنامه‌ریزی لازم برای کاهش تصادات مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: ۷۳ درصد فوتی‌ها در تصادفات برون‌شهری به علت واژگونی خودرو بوده و متاسفانه خودروهای سواری بیشترین تعداد واژگونی در جاده‌های استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ ونقل جاده‌ای استان زنجان یادآوری کرد: متأسفانه شهرهای زنجان، ابهر و خدابنده بیشترین فوتی‌ را در تصادفات برون‌شهری دارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان نیز ادامه داد: هم اکنون ۶۹ نقطه حادثه‌خیز در شهرهای استان زنجان وجود دارد که ایمن‌سازی آنها باید موردتوجه قرار گیرد.

سرهنگ علی‌اصغر شیرمحمدی با اشاره به آمار تصادفات درون‌شهری استان طی سه ماه امسال اشاره کرد و افزود: طی این بازه ۵۵۹ مورد تصادف جرحی درون‌شهری رخ‌ داده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد کاهش دارد.

وی اضافه کرد: طی مدت یاد شده چهار نفر در تصادفات درون شهری فوت شدند که این تعداد در سه ماهه اول سال گذشته پنج نفر بود که کاهش ۳۳ درصدی را نشان می‌دهد.

به گفته این مسئول طی سه ماهه اول امسال، تصادفات خسارتی درون‌شهری زنجان ۱۶ درصد و تخلفات حادثه‌ساز نیز پنج درصد افزایش داشته است.

۹۶۴۶/‏۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =