ورود و خروج مسافر از مرز باشماق مریوان افزایش یافت
مرز مسافری باشماق در مریوان

سنندج - ایرنا - ورود و خروج مسافر در سه ماهه ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته به ترتیب افزایش ۹۲ و ۹۸ درصدی داشته است.

مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید و گمرک شهرستان مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.

مدیرکل گمرکات کردستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۳۱ هزار و ۸۱۶ نفر در سه ماهه امسال از طریق گمرک باشماق وارد ایران شدند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ۹۲ درصد افزایش دارد.

بختیار رحمانی پور افزود: در این مدت ۱۳۳ هزار و ۷۷۰ مسافر هم از طریق مرز باشماق از کشور خارج شدند که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ۹۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: چهار هزار و ۷۱۶ دستگاه خودرو هم در این سه ماهه از این مرز خارج شده که این تعداد در سه ماهه سال گذشته سه هزار و ۲۲۳ دستگاه بوده است.

مدیرکل گمرکات کردستان گفت: ۴۲۸ هزار و ۸۰۲ کالا به ارزش یک میلیارد و ۱۵۱ میلیون و ۶۰۸ هزار دلار در این استان ترانزیت شده است.

رحمانی پور یادآور شد: میزان ترانزیت انجام شده در سه ماهه امسال در این گمرک در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی که ۵۰۴ هزار و ۲۱۲ تن بوده ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده و از لحاظ ارزش دلاری هم که در سه ماهه سال گذشته یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون و ۶۱۰ هزار دلار بود یک درصد کاهش یافت.

گمرکات استان کردستان با شعبه های فعال در سنندج، باشماق مریوان و سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می کند.

۹۹۳۶/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =