۱۴۲ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه از خدمات تامین اجتماعی بهره مند هستند

تربت حیدریه - ایرنا - مدیر تامین اجتماعی منطقه تربت حیدریه گفت: افزون بر ۱۴۲ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه شامل شهرستانهای تربت حیدریه، زاوه و رشتخوار تحت پوشش خدمات کوتاه و بلند مدت سازمان تامین اجتماعی هستند.

حسن خردنیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به جز جمعیت افراد خانوار تحت پوشش بیمه شده اصلی که از این خدمات بهره مند هستند ۳۵ هزار نفر از این افراد بیمه شده اصلی اند و هفت هزار نفر نیز وجود دارند که از سازمان تأمین اجتماعی مستمری ماهانه دریافت می‌کنند.
وی با بیان اینکه پارسال ۱۲۰ میلیارد ریال خدمات کوتاه مدت در قالب عینک، پروتز و سمعک به بیمه شدگان این منطقه ارائه شد گفت: در همین مدت هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال خدمات بلند مدت شامل پرداخت مستمری و پاداش بازنشستگی نیز به بیمه شدگان سازمان پرداخت شد.
مدیر تأمین اجتماعی منطقه تربت حیدریه با اشاره به مراجعه افزون بر ۶۵ هزار نفر طی یک سال گذشته به سه واحد این سازمان گفت: با راه اندازی طرح ملی دکتر نوربخش تمامی خدمات به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می‌شود و بسیاری از خواسته‌های بیمه شدگان در این درگاه قابل رسیدگی است‌.
خردنیا افزود: تأمین اجتماعی منطقه تربت حیدریه هم اکنون شش هزار کارگاه تولیدی فعال را تحت پوشش دارد که میزان بدهی معوق آنها به سازمان در این منطقه ۴۰۰ میلیارد ریال است که با در نظر گرفتن شرایط کشور و نیز تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید، هیچ کارگاهی را تعطیل نکرده ایم.
وی ادامه داد: به این اصل اخلاقی معتقد و پایبند هستیم که اگر کارفرما و کارگاهی وجود نداشته باشد به تبع کارگر و ایجاد اشتغالی نیز وجود نخواهد داشت و به تبع آن سازمان تأمین اجتماعی نیز نخواهد بود و لذا سیاست سازمان حمایت از کارگاه‌های تولیدی است.

تربت حیدریه با ۲۲۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
۶۱۲۱/‏۷۰۷۹/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =