۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۷
کد خبرنگار: 1425
کد خبر: 83399288
۰ نفر

برچسب‌ها

حمایت بهزیستی ایلام از سه هزار و ۵۰۰ سالمند

ایلام - ایرنا - مدیرکل بهزیستی ایلام از حمایت این سازمان از سه هزار و ۵۰۰ سالمند خبر داد و گفت: این افراد بالای ۶۰ سال سن داشته و از حمایت های مختلف بهزیستی برخوردارند.

به گزارش ایرنا، زهرا همتی روز چهارشنبه در همایش علمی نقش تغذیه و ورزش در دوران سالمندی افزود: این افراد که از مجموع حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت سالمندی استان بوده از خدمات مستمری، درمانی، توانبخشی، فرهنگی و غیره برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت این استان با توجه به رشد کندی که داشته به سمت پیر شدن پیش می رودT افزود: نرخ کنونی جمعیت سالمندی این استان ۵.۶ درصد است که با توجه به روند کاهش رشد جمعیت به سمت افزایش این نرخ پیش می رویم.
مدیرکل بهزیستی ایلا م ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام گرفته سال ۲۰۵۰ نزدیک به ۳۳ درصد جامعه ایران سالمند می شوند که در این زمینه باید بسترهای لازم برای خدمات دهی و فراهم کردن امکانات لازم برای قشر سالمندان در جامعه فراهم شود.
به گفته همتی، اکنون ۲ مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان در این استان فعال بوده که در مرکز زنان ۳۶ نفر و در مرکز مردان نیز ۲۴ سالمند نگهداری می شوند.

وی با ذکر اینکه سیاست بهزیستی نگهداری سالمندان در نزد خانواده هاست، گفت: یکی از اقدام های بهزیستی در این راستا راه اندازی مراکز ویزیت در منزل سالمندان است.

به گفته مدیرکل بهزیستی ایلام، با راه اندازی این مرکز این اداره کل درصدد است تا با ارایه خدمات توانبخشی به سالمندان در منزل از واگذاری این افراد به مراکز بهزیستی خودداری کند.

همتی یادآور شد: در این زمینه طرح ویزیت در منزل با پوشش ۳۴۷ سالمند در پنج شهرستان ایلام، ایوان، چرداول، دره شهر و آبدانان در حال اجراست که در قالب آن خدمات توانبخشی و درمانی از طریق مراقبان آموزش دیده به سالمندان مددجو اعم از زن و مرد در منازلشان ارایه می شود.

وی همچنین به فعالیت بنیاد فرزانگان در استان اشاره کرد و گفت: این مرکز نیز با هدف ارایه خدمات فرهنگی، آموزشی، غنی سازی اوقات فراغت، توانمندسازی شغلی و غیره سالمندان از ۲ سال گذشته در مرکز ایلام تاسیس و اکنون ۵۳۰ سالمند از خدمات آن برخوردارند.

این همایش همزمان با گرامیداشت هفته بهزیستی با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار و آموزشهایی پیرامون تغذیه مناسب، ورزش و پیشگیری از بیماریهای شایع دوران سالمندی ارایه شد.

۷۱۷۱/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =