۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۶
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83399275
۰ نفر

برچسب‌ها

مسئولان میبد، ویلچررانی کردند

یزد- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی میبد گفت: مسئولان و معلولان این شهر با هدف رفع سد معبر به عنوان حق الناس در همایش ویلچر رانی شرکت و مسیری از خیابان امام را با ویلچر طی کردند.

سید محسن فلاح روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری این همایش با گرامیداشت هفته بهزیستی به ایرنا گفت: یکی از وظایف اداره بهزیستی به عنوان دبیر ستاد مناسب سازی شهرستان، هماهنگی و برنامه ریزی در راستای مناسب سازی محیط و معابر و اداره‌ها برای تردد معلولین است.

وی افزود: با توجه به قانون حمایت از معلولین همه اماکن عمومی، معابر، فضاهای سبز و تفریحی و اداره‌ها برای هر معلول و سالمند باید مناسب سازی شود و فرد معلول و سالمند مانند فرد عادی جامعه به آن مکان‌ها دسترسی داشته باشد.

رئیس اداره بهزیستی میبد با اشاره به رفع سدهای معابر در مسیر پیاده روها به عنوان هدف برگزاری این همایش، تصریح کرد: از همه مسئولین شهرستان برای شرکت در این همایش دعوت شده تا سدهای معابر و موانع در پیاده روها و ورودی پارک‌ها را ببینند و به دنبال آن با معلولین همدلی کرده و این موانع که حق الناس و گناهی نابخشودنی است را رفع کنند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود توجهی که شده هنوز هم پارک‌ها و پیاده روها از نظر مناسب سازی مشکل دارد و باید رفع موانع حرکتی بر سر راه جانبازان، معلولین جسمی حرکتی و نابینا و نیز سالمندان توسط مغازه داران و اصناف و مردم پیگیری و همچنین به همت روحانیون بر معابر فرهنگسازی شود.

یک سوم جمعیت شهرستان میبد که سالمندان، کودکان، بیماران و معلولین را شامل می‌شوند نیاز به مناسب سازی اماکن عمومی و معابر دارند.

مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

۹۹۳۴/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =