۱۹۰۰ واحد متخلف در آذربایجان‌غربی شناسایی شد

ارومیه - ایرنا - معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: یکهزار و ۹۰۳ واحد متخلف در بخش‌های عمده فروشی، خرده فروشی، انبارها و سردخانه‌ها، واحدهای خدماتی و شرکت‌های وارد کننده شناسایی شده است.

علیرضا محمودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش ریالی پرونده‌های متخلف شناسایی شده ۱۹۵ میلیارد و ۲۸ میلیون ریال است.

وی با اشاره به آمار تفکیکی هر کدام از بخش‌های متخلف ادامه داد: امسال ۲ هزار و ۵۱۲ مورد از واحدهای عمده فروشی آذربایجان‌غربی بازرسی شده و از این تعداد برای ۵۵ واحد پرونده تخلف به ارزش چهار میلیارد و ۶۱۵ میلیون ریال ثبت شده است.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون ۲۶ هزار و ۶۶ مورد از واحدهای خرده فروشی استان بازدید و برای یکهزار و ۳۲۹ واحد پرونده تخلف به ارزش ۹ میلیارد و ۶۱۸ میلیون ریال تشکیل شده است.

وی تاکید کرد: بیشتر تخلفات مربوط به گران‌فروشی و درج نکردن قیمت بوده و برخورد با متخلفان از اولویت‌های کاری معاونت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

وی با اشاره به بازدیدهای انجام شده از انبارها و سردخانه‌های آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون یکهزار و ۳۷۰ مورد بازرسی از این واحدها صورت گرفته و برای ۲۲ واحد پرونده تخلف به ارزش ۳۴ میلیارد ریال تشکیل شده است.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی اظهار داشت: پنج هزار و ۹۶۷ مورد بازدید از واحدهای خدماتی این استان انجام و برای ۴۹۴ واحد متخلف چهار میلیارد و ۹۷۴ میلیون ریال ثبت شده است.

محمودی بیان کرد: همچنین ۱۳ مورد بازرسی از شرکت‌های وارد کننده انجام شده است و در این خصوص نیز سه پرونده تخلف به ارزش ریالی ۱۴۱ میلیارد و ۸۲۱ میلیون ریال ثبت شده است.

وی ادانه داد: سامانه شبانه روزی ۱۲۴ سازمان آماده دریافت هرگونه شکایات و گزارش‌های مردمی به صورت شبانه روزی است.

۱۰۳ هزار و ۳۹۱ واحد دارای پروانه در این استان فعالیت می‌کند؛ ۲۰ هزار و ۵۶۷ مورد از اصناف فعال در بخش تولیدی، ۴۹ هزار و ۹۷۱ واحد در بخش توزیعی، ۱۳ هزار و ۶۴۹ واحد در بخش خدماتی و ۱۹ هزار و ۱۹۷ واحد نیز در بخش خدماتی فنی فعالیت می‌کنند.

چهار درصد از واحدهای صنفی کشور در این استان قرار دارد.

این تعداد واحد پروانه‌دار در قالب ۱۷ اتاق اصناف و ۲۳۵ اتحادیه صنفی فعالیت می‌کند که از ابتدای امسال ۱۹ انتخابات در اتحادیه‌های صنفی آذربایجان‌غربی برگزار شده است.

۹۹۱۸/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =