۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۹
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83399246
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح آمارگیری باغ های لرستان در ۱۴۴ نقطه اجرا می شود

خرم آباد – ایرنا - معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان گفت: طرح امارگیری از باغ های استان ۳۰ تیر تا ۲۲ مردادماه در ۱۴۴ نقطه شهری و روستایی استان اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، سید حسین نورالدینی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این آمارگیری به صورت نمونه‌گیری همزمان با سراسر کشور با مراجعه به بیش از ۹۳۵ بهره‌بردار نمونه دارای فعالیت باغی اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه آمارگیری با استفاده از چارچوب سرشماری کشاورزی سال ۹۳ اجرا می شود تصریح کرد: در این طرح، آمار و اطلاعات تفصیلی مورد نیاز برای برنامه‌ریزی در این بخش گردآوری می شود.

به گفته وی در این طرح اطلاعات گسترده‌ای در مورد تعداد بهره برداری‌های دارای فعالیت باغداری، مساحت باغ و قلمستان (به تفکیک ساده و مخلوط (، مقدار تولید محصولات باغی، تعداد درخت بارور و نهال، پیش بینی مقدار تولید محصولات دائمی در سال جاری و اطلاعات مورد نیاز حساب های منطقه‌ای و ملی جمع‌آوری می‌شود.

نورالدینی اضافه کرد: سمینار آموزشی طرح آمارگیری باغداری ۲۳ تا ۲۵ تیرماه جاری به منظور آشنایی عوامل اجرایی با اهداف اجرای این آمارگیری، سؤالات طرح و نحوه گردآوری اطلاعات برگزار شده است.

۴۶ هزار هکتار باغ لرستان ۲۵ نوع محصول تولید می کنند و سالانه بیش از ۲۰۰ هزار تن انواع میوه از این سطح برداشت می شود.

۷۲۶۹/‏۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =