۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۴
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83399233
۰ نفر
۲هزارو ۵۰۰مترمربع  متر زمین جهت ساخت مدرسه در معمولان تامین شد

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: ۲هزارو ۵۰۰متر مربع متر زمین برای احداث مدارس تخریب شده شهر معمولان تامین شد.

محمد رضا حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به حجم بالای سیل در فروردین ماه و افزایش دبی رودخانه، حریم رودخانه کشکان مورد بررسی مجدد قرار گرفت و بر این اساس، ساخت و سازها باید در قالب حریم کارشناسی شده باشد و با توجه به اینکه تعدادی از مدارس تخریب شده هم اکنون در حریم (بستر رودخانه) واقع شده اند، ساخت این واحدهای آموزشی باید با رعایت اصول ایمنی و خارج از حریم رودخانه صورت گیرد.

به گفته وی با برنامه ریزی های انجام شده، ۲۰ طرح آموزشی در مناطق سیلزده تا آغاز سال تحصیلی به آموزش و پرورش استان تحویل می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه کمتر از ۳ماه به آغاز سال تحصیلی باقی مانده است، براین اساس یکی از اولویتهای مهم ما بر تکمیل طرح های نیمه تمام متمرکز شده و بیش از ۷۰ درصد توان خود را در مناطق سیل زده استان به کار بسته ایم.

وی عنوان کرد: خوشبختانه با ظرفیت خیرین اقدامات امیدبخشی را شاهد خواهیم بود و در این راستا می طلبد تا همه مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان به خوبی از ظرفیت خیرین کشوری و استانی در ساخت مدارس بهره ببرند.

حیدری بر ضرورت تشکیل کمیته نظرسنجی در بحث ساخت پروژه‌های آموزشی تاکید کرد و گفت: این اقدام موجب می‌شود بر اساس تعداد دانش آموزان و نیاز واقعی منطقه و شهرستان، پروژه های آموزشی ساخته شود تا از منابع مالی به خوبی استفاده شود.

به گزارش ایرنا، در سیلاب سال جاری ۱۱۵ مدرسه استان از بین رفت و این در حالیست که میانگین فضای آموزشی لرستان نسبت به کشور پایین تر است.

در جریان سیل فروردین ماه یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال خسارت به مدارس این استان وارد شد.

/ ‏۶۰۶۰/‏۷۲۷۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =