تمامی شهروندان بجنورد از آب آشامیدنی با کیفیت بهره مند می‌شوند

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: تامین ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای قوس شمالی آبرسانی از سد شیرین دره به شهر بجنورد در سفر رئیس جمهوری مصوب شده است که با این مصوبه، پروژه مزبور تکمیل شده و تمامی شهروندان از آب آشامیدنی با کیفیت بهره مند می‌شوند.

غلامحسین ساقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طول این پروژه آبرسانی ۲۲ کیلومتر است که شرکت آب منطقه ای بیش از ۲ کیلومتر آن را اجرا کرده و مابقی توسط شرکت آب و فاضلاب اجرا می شود.

وی با بیان اینکه اجرای این پروژه از شرکت آب منطقه ای به آبفا واگذار شده است گفت: برای این پروژه ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل سفر رهبر انقلاب اختصاص یافت که تا کنون ۷۰ میلیارد ریال از این رقم، تخصیص یافته است.

براساس این گزارش، با اجرای قوس شمالی طرح آبرسانی به شهر بجنورد، که به علت کمبود اعتبار کند پیش می رود، تمام شهروندان مرکز استان خراسان شمالی از آب با کیفیت بهره‌مند می‌شوند.

شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی برخی از سال ها به صورت مقطعی تمام مشترکان آب بجنورد را زیر پوشش آب سد شیرین دره آورده است اما برای بهره‌مندی ۱۰۰ درصدی مشترکان از آب سد، باید قوس شمالی خط انتقال کامل شود.

ساقی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های این شرکت مصوب شد گفت: ۲۵۰ میلیارد ریال از این میزان برای سرعت دادن به اجرای قوس شمالی آبرسانی به بجنورد است.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰۰ میلیارد ریال هم برای سرعت دادن به اجرای شبکه فاضلاب شیروان مصوب شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی افزود: تکمیل اجرای شبکه فاضلاب شیروان اعتبار بسیار زیادی نیاز دارد که دکتر رحمانی فضلی، وزیر کشور در سفر خود به استان برای تامین اعتبار بیشتر قول مساعد داده است.

شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی ۲۰۰ هزار مشترک آب دارد.

۷۱۸۵/‏‬ ۶۰۴۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =