۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 1370
کد خبر: 83399219
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه از استان اصفهان

اصفهان -ایرنا - کشف سیگار قاچاق در نایین ، ۲ دستگاه فلزیاب در شهر نوش‌آباد کشف شد و دیدار مسوولان خور و بیابانک با مددجویان بهزیستی از جمله خبرهای کوتاه روز پنجشنبه استان اصفهان است.

نایین

فرمانده انتظامی نائین از کشف یک هزار و ۹۴۰ نخ سیگار قاچاق در ایستگاه شهید شرافت این خطه خبر داد.

سرهنگ ایرج کاکاوند به ایرنا گفت: مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه بازرسی شهید شرافت در بازرسی از یک اتوبوس عبوری این تعداد سیگار قاچاق را کشف و ضبط کردند.
وی افزود: در این رابطه یک نفر دستگیر و پرونده وی برای بررسی بیشتر به مراجع قضائی ارسال شد.

کاکاوند ادامه داد: این اتوبوس از استانهای مرزی به شهرهای مرکزی ایران درحرکت بود که با هوشیاری نیروهای انتظامی مستقر در ایستگاه شهید شرافت جاسازی کرده بود کشف شد.

ایستگاه انتظامی شهید شرافت نائین در ۱۵ کیلومتری جاده نائین به اردکان قراردارد و همه ساله مقدار زیادی کالا و مواد مخدر از خودروهای عبوری از این نقطه کشف می شود.

۷۱۳۶

خور و بیابانک

معاون فرماندار خور و بیابانک در دیدار با تعدادی از خانواده های جامعه هدف بهزیستی از نزدیک در جریان مشکلات آنان و افراد معلول قرار گرفت.

عطااله ایرجی در این دیدار که به مناسبت هفته بهزیستی انجام شد به همراه روسای اداره بهزیستی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی با چهار خانواده معلول شهر خور دیدار کرد.
وی گفت: وظیفه مسئولان کمک به حل مشکلات جامعه معلولان و افراد نیازمند می باشد و در این راستا باید با برقراری ارتباط عاطفی و ایجاد روحیه نشاط در جمع خانواده‌های زیر پوشش بهزیستی از آنان حمایت کرد.
ایرجی افزود: توجه به معلولان و نیازمندان زیر پوشش بهزیستی از مسائل مهمی است که دنبال می شود تا در راستای توانمندسازی آنان اقدام موثر صورت گیرد.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان خور و بیابانک با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای کمک به حل مشکلات افراد گفت: ساخت مسکن، اشتغال، حمایت از خانواده های بی سرپرست و نیازمند و ارائه خدمات مختلف به کودکان و اقدامات پیشگیری و توان بخشی افراد دارای معلولیت در این راستا بوده است.
علی اصغر فیروزی افزود: ۶۵۰ پرونده معلول واحد توانبخشی، ۲۱۵ خانواده نیازمند تحت حمایت واحد امور اجتماعی اداره بهزیستی هستند.
شهرستان ۲۰ هزار نفری خور و بیابانک با یک بخش مرکزی در ۴۲۰ کیلومتری شرق استان اصفهان واقع است.
۹۸۶۰

آران و بیدگل

-رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل گفت: دو دستگاه فلزیاب روز گذشته در شهر نوش آباد آران و بیدگل کشف و ضبط شد.

مجید نوری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این دو دستگاه فلزیاب با همکاری نهادهای امنیتی و انتظامی شهرستان آران و بیدگل در یک منزل مسکونی در شهر نوش آباد کشف شد و پس از طی مراحل قانونی با دستور مقام قضایی ضبط شد.

وی از کشف و ضبط دو دستگاه فلزیاب دیگر در ماه گذشته خبر داد و گفت: یکی از دستگاه‌ها حین جستجوی فرد متخلف در محوطه تاریخی شاسوسا کشف و ضبط شد و دستگاه دیگر در یک منزل مسکونی کشف و ضبط شد.
وی ادامه داد: برابر قانون، ساخت، خرید، فروش، نگهداری، تبلیغ و استفاده از هرگونه دستگاه فلزیاب منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع ‎‌دستی و گردشگری است.
نوری خاطر نشان کرد: متخلفان از مفاد این قانون به ضبط و مصادره دستگاه مذکور محکوم می‌شوند و چنانچه دستگاه به قصد کشف اموال فرهنگی تاریخی در حفاری غیر مجاز مورد استفاده قرار گیرد، علاوه بر مجازات فوق، متخلفان براساس قانون مجازات اسلامی به یک تا سه سال حبس محکوم می‌شوند.
به گفته نوری بیش از ۳۰ محوطه تاریخی و باستانی در شهرستان آران و بیدگل مورد شناسایی قرار گرفته که نیازمند انجام مطالعه‌های دقیق باستان شناسی بود و از جمله محوطه تاریخی ویگل در سال‌های گذشته مورد کاوش قرار گرفت.
سه محوطه باستانی نیز شامل محوطه تاریخی فیض آباد، شهر زیرزمینی نوش آباد (اویی) و شهر زیرزمینی سفیدشهر (طسمیجان) از سوی گروه‌های باستان شناسی در یک سال گذشته مورد کاوش قرار گرفته که بررسی‌ها همچنان ادامه دارد.
شهر نوش آباد با جمعیت نزدیک به ۱۲ هزار نفر در فاصله نزدیک به سه کیلومتری آران و بیدگل واقع است.
شهرستان آران و بیدگل با ۱۳۹ بنا و محوطه تاریخی ثبت شده در فهرست اثرهای ملی با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در شمالی ترین نقطه استان اصفهان قرار دارد .۷۴۷۲

اردستان

اصفهان - ایرنا - مقدار ۲۹۰ کیلوگرم مواد مخدر حشیش در بازرسی از یک خودرو سمند در جاده ترانزیت در اردستان کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی اردستان افزود: درپی وصول خبرمبنی بر قصد انتقال یک محموله مواد مخدر از شهرهای جنوبی کشور به مرکز از طریق جاده ترانزیت مأموران مبارزه با مواد مخدر در مسیر مستقر و خوردو ها را تحت بازرسی قرار دادند.
سرهنگ غلامرضا هاشمی زاده افزود: در بازرسی از خودروهای عبوری به دو خودرو پوششی با سه نفر سرنشبن شامل یک دستگاه سمند بژ و یک دستگاه پراید مشکوک و متوقف کردند که در همین حال خودرو اصلی حامل مواد مخدر که سمند سفید رنگ بود از محل متواری شد.
وی اضافه کرد: این خودرو با پخش مواد دودزا و میخ‌های سه پایه در سطح جاده اقدام به فرار کرد که احدی از مأموران مبارزه با مواد مخدر با شلیک تیر هوایی و فرمان ایست قصد متوقف کردن خودرو را داشت که راننده توجهی نکرد و مأمور لاستیک خودرو را هدف قرار دادو درنهایت خوردو واژگون و راننده مصدوم وبا اورژانس به بیمارستان منتقل و بدلیل شدت صدمات در بیمارستان فوت کرد.
فرمانده انتظامی اردستان گفت: در بازرسی از این خودرو مقدار ۲۹۰ کیلوگرم حشیش کشف و ضبط شده سه خودرو به توقفگاه منتقل و سه نفر افراد دستگیرشده با حکم مقام قضائی بازداشت شدند.
شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است
۷۴۳۱

کاشان

۵ هزار نوجوان از برنامه های اتحادیه کانون‌های فرهنگی کاشان بهره می برند

کاشان - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه کانون های فرهنگی کاشان گفت: افزون بر ۵ هزار نفر از نوجوانان این شهرستان از برنامه های فرهنگی ورزشی کانون های فرهنگی زیر پوشش این اتحادیه بهره می برند.

مهدی نادعلی روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران انس با قرآن و نهج البلاغه، به سوی ظهور، تدریس سبک زندگی اسلامی، اجرای مسابقه‌های ورزشی و فرهنگی، آموزش های نجوم، احکامو مسائل اعتقادی، رایانه و رباتیک از جمله برنامه های این کانون‌های فرهنگی بیان کرد.

وی افزود: برنامه اتحادیه کانون های فرهنگی این شهرستان سالانه توسط پنج ستاد قرآن، بانوان، عترت، ورزش و علمی، فرهنگی و هنری طراحی می شود

مدیرعامل اتحادیه کانون های فرهنگی کاشان تاکید کرد: رویکرد این اتحادیه هم‌افزایی برنامه‌ها برای کانونهای فرهنگی شهرستان است که در قالب برنامه‌های مدون، سالانه توسط اتاق فکر این ستادها طرح موضوع و پس از تصویب اجرایی می شود.

وی تنوع و ایجاد شور و نشاط بین نوجوانان را ازجمله اولویت های این کانونها بیان کرد و گفت: توجه به ورزشهای مورد تاکید اسلام مانند تیراندازی، باستانی، اسب سواری که کمتر به آنها پرداخته شده از دیگر برنامه های این اتحادیه است.

نادعلی با اشاره به اینکه اتحادیه کانون‌های فرهنگی کاشان اعتبار دولتی ندارد و بودجه آن از سوی خیران تامین می شود، تصریح کرد: مردم نیکوکار و خیر سالانه افزون بر یک میلیارد ریال به کانون‌های فرهنگی اهدا می کنند.

وی همچنین یادآور شد: واقفان کاشانی نیز از ابتدای تاسیس این اتحادیه (سال ۷۸) تاکنون بیش از ۸۰ میلیارد ریال سرمایه از جمله زمین و ساختمانه برای فعالیت کانون‌های قرآنی و فرهنگی، وقف کرده اند.

۲۵۰ کانون فرهنگی زیر پوشش اتحادیه کانون های فرهنگی کاشان فعالیت می کنند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۵ هزار نفر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

۶۱۳۶

خور و بیابانک

۵۰ کیلومتر از راههای اصلی و روستایی شهرستان خور و بیابانک شانه سازی و ترمیم شد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان خور و بیابانک روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای اجرای این عملیات بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

مرتضی زرگرخاطرنشان کرد: انسداد دسترسی های غیرمجاز، خاکریزی، تسطیح، پاکسازی و رگلاژ شانه راهها، لکه گیری آسفالت، پاکسازی حاشیه نیوجرسی ها وگاردریل ها و رفع آب شستگی شانه راه از دیگرکارهای راهداری شهرستان است.

به گفته وی روزانه بیش از ۱۰ هزار خودروسواری سبک و سنگین در محورهای اصلی و روستایی شهرستان خور و بیابانک تردد می کنند که حدود ۴۰۰ دستگاه آن تریلرهای حامل سنگ است.

شهرستان خور و بیابانک با ۱۲ هزار کیلومتر وسعت بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد.

۹۸۶۰

خور و بیابانک

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خور و بیابانک گفت: اکنون ۶۵۰ نفر معلول از خدمات بهزیستی شهرستان خور و بیابانک بهره مند می شوند که ۱۶۲ نفر از آنها سالمند هستند.

علی اصغر فیروزی در دیدار معاون فرماندار و جمعی از مسئولان خور و بیابانک با تعدادی از خانواده های جامعه هدف بهزیستی افزود: ۶۵۰ معلول واحد توانبخشی، ۲۱۵ خانواده نیازمند تحت حمایت واحد امور اجتماعی اداره بهزیستی این شهرستان هستند که از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند.

معاون فرماندار خور و بیابانک در این دیدار گفت: وظیفه مسئولان کمک به حل مشکلات جامعه معلولان و افراد نیازمند می باشد و در این راستا باید با برقراری ارتباط عاطفی و ایجاد روحیه نشاط در جمع خانواده‌های زیر پوشش بهزیستی از آنان حمایت کرد.

عطااله ایرجی افزود: توجه به معلولان و جامعه هدف بهزیستی ازمسائل مهمی است که دنبال می شود تا در راستای توانمندسازی آنان اقدام موثر صورت گیرد.

۹۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =