نمایندگان آمریکا اظهارات نژادپرستانه ترامپ را محکوم کردند

نیویورک- ایرنا- مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه ای اظهارات نژادپرستانه رئیس جمهوری آمریکا علیه چهار عضو این مجلس را محکوم کرد.

دونالد ترامپ از روز یکشنبه در سلسله یادداشت های توئیتری خود، به چهار زن رنگین پوست و از خانواده مهاجران حمله کرده و خواستار اخراج آنها از آمریکا شده است.
اگرچه جمهوریخواهان سعی کردند این اظهارات را برگرفته از یک ایدئولوژی سیاسی و نه نژادپرستی جلوه دهند اما تمام دموکرات ها و مستقلان به همراه چهار جمهوری خواه دیگر، این اظهارات را نژادپرستانه دانستند.
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم پیش از رای گیری از دموکرات ها و جمهوریخواهان خواسته بود تا برای محکوم کردن این «توئیت های نژادپرستانه، به آنها بپیوندند.
نمایندگان آمریکا بر این باورند که نظرات اخیر رئیس جمهوری باعث مشروعیت دادن و افزایش ترس و نفرت میان آمریکاییان نسبت به رنگین پوست ها خواهد شد.
رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در توییت هایی باز هم به نمایندگان زن کنگره تاخت و نشان داد که قصد کاستن از میزان حملاتش به قانونگذاران زن دموکرات را ندارد.
وی در یکی از سلسله توییت هایی که از روز یکشنبه نوشت، چند تن از نمایندگان زن را با سخنانی ناخوشایند، نفرت انگیز و انزجارآور مورد حمله قرار داد.
ترامپ نوشت که این نمایندگان ضد اسرائیل، ضد آمریکایی و طرفدار تروریسم هستند که از سوی حزب دموکرات مورد استقبالی قرار می گیرند و این حزب از مقابله با آنها هراس دارد.
رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه از نمایندگان زن در کنگره انتقاد کرده و گفته بود: خیلی جالب است که ببینید زنان ترقی‌خواه دموکرات عضو کنگره، که خودشان در اصل از کشورهایی می‌آیند که فاجعه بار است، حالا با صدای بلند و به شکلی شرورانه به مردم آمریکا، یعنی عظیم‌ترین و قوی‌ترین ملت دنیا، می‌گویند دولت ما چطور باید اداره شود.
چرا اینها نمی روند تا جاهای کاملاً ورشکسته و جرم‌زده ای را درست کنند که خودشان در اصل از آنجا می‌آیند. سپس بازگردند و به ما نشان دهند که چگونه باید این کار را کرد. این جاها به کمک شما نیاز شدیدی دارد، باید هر چه زودتر عازم شوید. من مطمئن هستم «نانسی پلوسی» بسیار خوشحال خواهد شد که به سرعت ترتیب یک سفر رایگان را بدهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =