"سراب غضنفر"پایلوت طرح توانمند سازی اقتصادی زنان در لرستان
ناهید پرویزپور

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: روستای "سراب غضنفر" در شهرستان دلفان به عنوان پایلوت طرح توانمند سازی اقتصادی زنان روستایی در استان انتخاب شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، ناهید پرویزپور در نشست توانمندسازی اقتصادی زنان روستای سراب غضنفر دلفان افزود: روستای سراب غضنفر بدلیل موقعیت و جمعیت زنان، ظرفیت‌های کشاورزی، دامپروری و طیور، صنایع دستی و گردشگری به عنوان پایلوت انتخاب شده است.
و ی اظهارداشت: در صورت موفقیت این طرح در روستای سراب غضنفر در سایر روستاهای استان نیز اجرایی می‌گردد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان بیان کرد: طرح توانمند سازی اقتصادی زنان روستایی با همکاری بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی زنان ایران و دستگاه‌های اقتصادی عملیاتی می‌شود.
وی اضافه کرد: در قالب این طرح خدمات آموزشی و مهارت آموزی، مشاوره و اشتغال و در نهایت ایجاد تعاونی‌های تولیدی زنان مد نظر قرار دارد.
پرویزپور ادامه داد: ️توانمند سازی اقتصادی زنان به خصوص زنان تحصیل کرده بیکار، سرپرست خانوار، آسیب دیده و در معرض آسیب از برنامه‌های اولویت دار دولت است.

وی گفت: در سال رونق تولید باید تلاش شود تا با آموزش مهارت‌های شغلی بخصوص مشاغل خانگی و ترویج فرهنگ کار زنان را وارد چرخ تولید کرد.

حشمت بهمنی فرماندار دلفان نیز در این نشست اظهار داشت: در این شهرستان بانوان توانمندی هستند که می‌توانند در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و اشتغال نقش آفرین باشند.

۷۲۷۰/‌۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =