۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۷
کد خبرنگار: 1238
کد خبر 83399082
۰ نفر
بخشی از ارز مورد نیاز دانشجویان بورسیه تامین می شود

آبادان – ایرنا - معاون اداری مالی و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با تعامل بانک مرکزی بخشی از ارز مورد نیاز دانشجویان بورسیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خارج از کشور تامین می شود.

محمدتقی نظرپور سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در خرمشهر با بیان اینکه پارسال بخشی از ارز دانشجویی تامین شد افزود: امسال با وجود مشکلات مالی دولت ارز دانشجویان که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند را تامین خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا تلاش آموزش عالی کشور اتخاذ راهکار مناسب برای مقابله با تحریم و بی اثر کردن آن است که در این راستا اولین اقدام صرفه جویی در هزینه‌های دانشگاه‌های دولتی در سال تحصیلی آینده و الکترونیکی کردن پایان نامه ها به جای چاپ کاغذی است.

نظرپور در بخش دیگری به طرح های در دست اجرا در مجموعه دانشگاه‌های کشور اشاره کرد و گفت: حدود ۲۰۰ هزار مترمکعب فضای آموزشی با پیشرفت فیزیکی متوسط بالای ۵۵ درصد در کشور در دست اجراست.

معاون اداری مالی و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در سال تحصیلی جدید ۴۰ الی ۵۰ هزار متر مربع به فضای آموزش عالی کشور اضافه می‌شود.

نظرپور در ادامه به اعتبارات وزارت علوم نیز اشاره کرد و گفت: پیش بینی می‌شود ۱۷ هزار میلیارد ریال اعتبار امسال به مجموعه دانشگاه‌های دولتی وابسته به وزارت علوم اختصاص یابد و امید است بتوانیم در سال‌های آتی با تامین منابع مالی طرح های دانشگاهی در دست اجرا تکمیل و به بهره برداری برسند.

وی ادامه داد: مشکل ما صرفاً اعتبار نیست بلکه تخصیص است و این میزان اعتبار برای اجرای پروژه‌ها، هزینه‌های جاری، حقوق، مزایای کارکنان دانشگاه‌ها و هیات علمی در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا با حضور معاون اداری، مالی و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سرپرست جدید دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر معرفی شد.

۷۱۰۰/‏۶۰۶۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط