۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۳
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83399068
۰ نفر

برچسب‌ها

رویکرد انقلابی باید در کشور مورد توجه جدی قرار بگیرد

قزوین - ایرنا - عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رویکرد انقلابی در کشور باید مورد توجه جدی قرار بگیرد،گفت: اگر جامعه رویکرد انقلابی در پیش بگیرد هرگز شرایطی چون پذیرش قطعنامه ۵۹۸ تکرار نمی‌شود.

امیر حسین قاضی زاده هاشمی سه شنبه شب در مراسمی که به مناسبت فرارسیدن سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ در مسجد جامع المهدی مینودر قزوین برگزار شد، افزود: حوادث تاریخ در بیشتر اوقات شبیه هم هستند و تنها بازیگران آن تغییر می کنند که باید در این میان مراقب منافقان بود.

وی اضافه کرد: امروز همه باید از خودشان بپرسند که چرا آمریکا اسرائیل و برخی کشورهای غربی دشمنی را با جمهوری اسلامی تمام نمی کنند؛ واقعا کشور ما در این ۴۰ سال گذشته کدام تجاوز و خصومتی انجام داده که دست بردار نیستند؟

قاضی زاده هاشمی همچنین گفت: اساس این دشمنی به نگاه فرعونی برمی‌گردد و کشورهای متخاصم می‌خواهند دنیا را طبقه بندی کرده و از هر نژادی برده و کارگر ایجاد کنند که سابقه آن به تفکر پوپر (اندیشمند غربی) بعد از رنسانس برمی گردد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی به نقش امام خمینی (ره) در تاریخ پرداخت و گفت: در این تاریخ استعماری امام آمد و با تببین جامعه الهی معادلات دنیا عوض کرد که به همین خاطر است دشمن در حال تلاش برای تغییر جریان و از بین بردن تفکرات انقلابی است.  

قاضی زاده هاشمی اظهار داشت:  دشمن همواره تلاش کرده تا میدان مبارزه را از بیرون مرزها به داخل بکشاند و همچنین از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی لیبرال‌ها و فرصت طلبان اقتصادی دشمنی را شروع کرده در اواسط دهه ۶۰ جنگ سیاسی و تورم ۴۰ درصد به وجود آوردند.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی به شرایط پذیرش قطعنامه ۵۹۸ پرداخت و توضیح داد: در دورانی که مردم درگیر دفاع مقدس بودند، ۲ گزارش اقتصادی و جنگی نزد امام رفت که در آن گفته شده بود تا کمتر از یک ماه گندمی نخواهیم داشت و هیچ کس تمایل به حضور در جنگ را ندارد.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: دشمنان نظام و انقلاب امام راحل را در شرایطی قرار دادند که قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفتیم و از این شرایط تصمیم سازی‌ها هنوز هم در کشور استفاده می شود تا با تنگنا نشان دادن اوضاع کشور و نبود هیچ چاره ای ما را به سمت تصمیم گرفتن پیش ببرند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی به مسئله برجام اشاره کرد و گفت: هسته ای بهانه آمریکا بود تا به اصل نظام جمهوری اسلامی حمله شود و عده‌ای نیز موافق بودند که می توان در یک میز نشست و اختلافات را برطرف کرد.

وی بیان کرد: خیلی ها معتقد بودند که نباید در حوزه برجام زیاد سخت گیری کرد، اما رهبر معظم انقلاب نمی توانستند بی تفاوت باشند و به همین خاطر در این خصوص مرتبا هشدار می دادند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه قرار گرفتن در صف باطل و مقابله با نظام الهی نتیجه‌ای جز شکست ندارد، خاطرنشان کرد:  اگر امروز ساکت بشینیم سر جای خودمان همانند قوم لوط مورد لعن و نفرین قرار خواهیم گرفت و همه باید جریان انقلابی در پیش گرفته و زمینه را برای ظهور مسئولان انقلابی فراهم کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اصلاح از خویشتن آغاز می شود و امروز کسانی که از دولت انتظاراتی دارند باید ابتدا خودشان را اصلاح کرده و رویکرد انقلابی داشته باشند تا دولت و مجلس انقلابی شود.
۹۹۲۵*3013