صدور مجوز سازمان‌های مردم‌نهاد به مدیران مناطق آزاد تفویض می شود

ارومیه - ایرنا - معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور گفت: اختیار صدور مجوز و فعالیت‌های سازمان های مردم نهاد در مناطق آزاد به مدیران این حوزه ها تفویض می‌شود.

کمال اکبری روز سه شنبه در هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور اظهار داشت: مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در کاهش ارتکاب جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی تاثیر گذار است و باید به صورت جدی حمایت شوند.

وی با بیان اینکه حمایت و توسعه سازمان‌ها در قالب حمایت معنوی، حمایت قانونی و ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و جلب مشارکت‌های اجتماعی است، افزود: مشارکت‌های اجتماعی در سازمان‌های مردم‌نهاد تبلور پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: مشارکت اجتماعی یکی از الزامات توسعه اجتماعی است و مناطق آزاد به واسطه قوانین خاص بستر مناسبی برای اینگونه فعالیت‌ها دارد.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با اشاره به اینکه تعامل با سازمان‌های مردم نهاد وظیفه دولت و مسوولان منطقه است، اضافه کرد: در زمان حاضر ۱۹ هزار سازمان مردم نهاد در کشور فعال است.

مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز در این نشست اظهار داشت: توسعه مشارکت‌های محلی و اجتماعی در مناطق آزاد می‌تواند ضعف‌ها و مشکلات اجتماعی و فرهنگی را برطرف کند.

علی حسنلو در ادامه با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد با ایجاد زمینه لازم برای آشنا کردن مردم کمک به همنوعان خود است، افزود: همچنین فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی می‌توانند با فراهم بودن بسترهای لازم، نقش موثری در نهادینه ساختن این امر داشته باشند.

وی از عزم معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد برای بهره مندی از ظرفیت ویژه سازمان‌های مردم نهاد، سمن‌ها و اجتماعات محلی خبر داد و گفت: سازمان‌های مردم نهاد واسطه مناسبی میان نهادهای دولتی و جامعه شده و مشارکت مردمی را در پی دارند.

نشست مشترک معاونان فرهنگی سازمان‌های مناطق آزاد به مدت سه روز از سه شنبه آغاز شده است و تا پنجشنبه ۲۷ تیر ماه ادامه خواهد داشت.

۷۱۳۲/‌۲۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =