۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۵
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 83398977
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲ تا ۱۵ هزار واحد مسکونی ویژه مرزبانان احداث می شود

گنبدکاووس - ایرنا - فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اعلام کرد که با کمک دولت و مجلس ۱۲ تا ۱۵ هزار واحد مسکونی ویژه پرسنل مرزبانی در قالب شهرک های مسکونی در نقاطی که یک تا دو ساعت تا مرز فاصله دارند، احداث می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار سرتیپ قاسم رضایی عصر سه شنبه درحاشیه نشست با ریش سفیدان، متنفدین و معتمدان بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس، در جمع خبرنگاران گفت: ساخت این تعداد واحد مسکونی به ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که در صورت تخصیص اعتبارات ویژه از سوی دولت و سازمان برنامه و بودجه، در دستور کار مرزبانی قرار می گیرد.

وی افزود: هدف از ساخت واحدهای مسکونی در راستای افزایش رفاه پرسنل مرزبانی با توجه به سختی کار این حرفه و نیز حضور بیشتر آنان در کانون گرم خانواده پس از ساعت کاری است که طرح آن نیز در تحقیق میدانی که مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پارسال انجام داده، به دولت پیشنهاد شده است.

سردار رضایی با اشاره به احداث ۵۰۰ واحد مسکونی برای پرسنل مرزبانی از محل اعتبارات ستاد کل نیروهای مسلح و ناجا در سال گذشته، اضافه کرد: درصورت حمایت ویژه دولت و مجلس و اختصاص ردیف اعتباری لازم، کار ساخت ۱۲ تا ۱۵ هزار خانه پیش بینی شده از سال آینده آغاز و تا پایان برنامه ششم توسعه احداث خواهد شد.

وی همچنین با تاکید برضرورت تقویت شناورهای دریایی مرزبانی گفت: قرار است با همکاری وزارت دفاع و نیروهای مسلح، ۹ فروند شناور نیمه سنگین تا پایان امسال به نیروهای دریایی جنوب و شمال از جمله شرق دریای خزر (مرزبانی گلستان) اضافه شود.

فرمانده مرزبانی ناجا، توسعه روابط با کشور ترکمنستان و دیدارهای فرماندهان مرزبانی دو کشور را از دیگر برنامه های مرزبانی جمهوری اسلامی دانست و افزود: اگرچه روابط مرزبانی دو کشور در حد مرزبانان درجه یک و دو در حال انجام است اما برای توسعه بیشتر روابط بایستی ز طریق وزارت امور خارجه دیدارهایی بین فرماندهان مرزبانی دو کشور نیز برگزار شود.

به گزارش ایرنا، در سفر امروز فرمانده مرزبانی ناجا و هیات همراه علاوه بر بازدید از پاسگاه های مرزی و دریایی گلستان، نشست صمیمی نیز با مرزنشینان و معتمدان بخش داشلی برون گنبدکاووس درمحل سالن ملاقات مرزی برگزار شد.

هنگ مرزی اترک گلستان، مسئولیت حراست از مرزهای زمینی جمهوری اسلامی ایران با کشور ترکمنستان را درمحدوده این استان به طول تقریبی ۳۵۰ کیلومتر برعهده دارد و مقر آن در شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس واقع درشرق گلستان است.

/‌۳۰۳۹/‌۱۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =