۱۶۰۰ فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

یاسوج - ایرنا - معاون بازآفرینی شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون یکهزار و ۶۰۰ فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در استان پرداخت شده است.

سید نوید موسوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده ۴۰۰ میلیون ریال با سود ۹ درصد است.

وی عنوان کرد: تاکنون در شهرستان گچساران یکهزارو ۵۱ فقره و در یاسوج ۵۰۰ فقره تسهیلات بهسازی بافت فرسوده و نوسازی مسکن شهری و روستایی پرداخت شده است.

موسوی پرداخت تسهیلات در شهرستان کهگیلویه را تنها ۲۳ فقره دانست و گفت: نیاز است مسئولان این شهرستان نسبت به اطلاع رسانی در پرداخت تسهیلات با مردم همکاری کنند.

وی افزود: مصوب شده که شهرداری ها نیز هزینه صدور پروانه را در طرح نوسازی بافت فرسوده تا حدود زیادی کاهش دهند.

موسوی با اشاره به محرومیت شهرستان کهگیلویه گفت: در صورت استقبال مردم تسهیلات بیشتری به کهگیلویه تخصیص داده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد از معدود استان‌های کشور است که از محل تبصره ۱۸ برای بازآفرینی شهری اعتبار دریافت کرده است تصریح کرد: ۲۰ طرح بازآفرینی شهری در کهگیلویه و بویراحمد تعریف شده است.

۱۵۹ هزار نفر از جمعیت شهرهای مختلف استان از جمله یاسوج، دوگنبدان و دهدشت در سکونتگاه‌های ناکارآمد و بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند.

۲ هزار و ۸۲ هکتار سکونت‌گاه غیر رسمی و بافت فرسوده در شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع یک درصد مساحت کشور را دارد و یکی از کوچک‌ترین استان‌های کشور است.
این استان ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۴ درصد آن در شهرها و ۴۶ درصد در روستاها زندگی می‌کنند.

۷۵۳۱/‏۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =