مرزبانی از رونق بازارچه‌های مرزی ایران و ترکمنستان حمایت می‌کند

گنبدکاووس - ایرنا - فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که مرزبانی از ایجاد و رونق بازارچه‌های مرزی میان ایران و ترکمنستان در شهرهای مرزی استان‌های خراسان شمالی، رضوی و گلستان به ویژه بازارچه اینچه برون گنبدکاووس استقبال و از آن حمایت می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار سرتیپ قاسم رضایی عصر سه شنبه در نشست صمیمی با ریش سفیدان، متنفذان و مرزنشینان بخش داشلی برون گنبدکاووس گفت: روابط و همکاری‌های دو کشور ایران و ترکمنستان در سطح خوبی قرار دارد و هیچ مشکل امینتی و مرزی بین دو کشور وجود ندارد.

وی افزود: مرزبانی جمهوری اسلامی برای رونق بازارچه های مرزی دو کشور که با یکدیگر ۱۲۰۰ کیلومتر مرز خشکی دارند، از هیچ کوششی دریغ نمی کند و هیچ مانعی نیز ندارد زیرا این بازارچه ها به رفاه و معیشت مردم کمک می کند و افزایش رفاه و معیشت مردم به تقویت امنیت در مناطق مرزی کمک می کند.

سردار رضایی با تجلیل از مهمان نوازی و محبت مردم مرزنشین استان گلستان نسبت به مرزبانان و همراهی و تعامل آنان در تامین امینت مناطق مرزی، اضافه کرد: مردم این دیار از مرد و زن و کوچک و بزرگ، مهربان و مهمان نواز هستند و این محبت آنان به نیروهای مرزبانی در واقع تکریم انقلاب و آرمان های آن است.

وی تصریح کرد: داشتن چنین مرزنشینانی مایه افتخار نظام جمهوری اسلامی است و مرزبانی نیز متقابلاً خدمت به مرزنشینان و تلاش برای افزایش رفاه و آرامش آنان که همان افزایش رفاه و آرامش مرزبانی است را وظیفه خود می داند و مسائل و مشکلات مردم این مناطق را در سطح استانی و ملی پیگیری می کند.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: امروز مرزبانی جمهوری اسلامی به واسطه حمایت ها و عقبه مردمی که دارد، دارای عمق امنیتی شده و مرزبان و مرزنشین در کنار هم از مرزهای سیاسی و جغرافیایی این سرزمین در برابر دشمنان صیانت می کنند.

سردار رضایی گفت: جمهوری اسلامی به برکت تلاش بزرگان دینی، خون شهیدان، رهبری خردمند و مردم متدین، ولایتمدار و همیشه در صحنه، دارای عزت و اقتدار در منطقه و جهان شده که همه بایستی قدردان این عزت باشیم.

وی، مرزنشینان را پاسداران عزت جمهوری اسلامی دانست و افزود: امروز و در قالب بیانیه رهبری درخصوص گام دوم انقلاب، باید تلاش کنیم تا نسل جوان را با ارزش ها، آرمان ها و عزت های کشورمان در برابر توطئه های دشمنان آشنا کنیم که در این بین نقش علما و معتمدین سنگین است.

سردار رضایی اضافه کرد: امروز دشمن از طریق برنامه های ماهواره ای و فضای مجازی به دنبال آسیب زدن به اعتقادات دینی مردم بالاخص نسل جوان است که بایستی مراقبت باشیم تا نسل جوان ما آسیب نبیند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود از پیگیری مسائل و مشکلات مطرح شده توسط برخی بخشدار داشلی برون، امام جمعه شهر اینچه برون و برخی معتمدان و بازاریان این بخش مرزی خبر داد و گفت: رونق بازارچه مرزی، اختصاص حق آبه رودخانه اترک و ترمیم کناره های آسیب دیده این رودخانه در جریان سیل روزهای آغازین امسال و مسائل زیست محیطی از جمله پدیده ریزگردها را از طریق مسوولان استانی را پیگیری می کنم.

به گزارش ایرنا، قبل از شروع این مراسم که فرمانده مرزبانی گلستان و فرماندهان هنگ مرزی اترک و گروهان های مرزی این منطقه نیز در آن حضور داشتند، فرمانده مرزبانی ناجا و هیات همراه از برخی پاسگاه های مرزی گلستان بازدید کردند.

هنگ مرزی اترک گلستان، مسئولیت حراست از مرزهای زمینی جمهوری اسلامی ایران با کشور ترکمنستان را درمحدوده این استان به طول تقریبی ۳۵۰ کیلومتر برعهده دارد و مقر آن در شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس واقع درشرق گلستان است.

/‌۳۰۳۹/‌۱۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =