۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83398914
۱ نفر

برچسب‌ها

یزد صاحب تیم در لیگ دسته سه فوتبال کشور شد

یزد - ایرنا - رئیس کمیته مسابقات هیات فوتبال یزد گفت: یزد لوله به عنوان نماینده استان در پیکارهای لیگ دسته سوم فوتبال قهرمانی باشگاه‌های کشور در فصل ۱۳۹۸ شرکت می‌کند.

محمود انصاری عصر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تمرین‌های این تیم با بهره‌گیری از کادرفنی و بازیکنان به زودی آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: هم اکنون تیم‌های یزد لوله و شهید قندی به ترتیب در لیگ دسته سوم و دسته دوم کشور حضور خواهند داشت.

مسابقات مرحله اول لیگ دسته سوم کشور با حضور ۶۵ تیم در پنج گروه ۱۳ تیمی از شهریورماه ۱۳۹۸ آغاز می‌شود و در این مرحله تیم‌ها به صورت تک بازی با یکدیگر رو برو خواهند شد و در مجموع در ۶ بازی میزبان و در ۶ بازی مهمان خواهند بود.

در پایان این مرحله، تیم‌های اول و دوم به صورت مستقیم به مرحله نهایی صعود خواهند کرد و تیم‌های سوم و چهارم برای فصل بعد در جدول مسابقات مرحله اول لیگ دسته سوم باقی خواهند ماند و تیم‌های پنجم به بعد به لیگ‌های استانی سقوط می کنند.

در مرحله دوم ۱۰ تیم صعود کننده به همراه ۲۰ تیم باقی مانده از فصل قبل بازی‌های مرحله نهایی را در سه گروه ۱۰ تیمی به صورت رفت و برگشت برگزار خواهند کرد.

در حال حاضر از استان یزد تیمی در لیگ دسته یک و دوم فوتبال کشور حضور ندارد.

هم اکنون ۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی استان در لیگ‌های کشوری در رده سنی پایه حضور دارد و سالانه حدود ۶۰۰ مسابقه فوتبال در لیگ‌های استانی برگزار می‌شود که نقش مهمی در توسعه این رشته دارد.

۷۵۳۶/‏‬ ۲۰۴۷/‏

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =