۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۰
کد خبرنگار: 1594
کد خبر: 83398907
۰ نفر
۵۰۰ اثر تاریخی خراسان رضوی در حال ثبت ملی است

تربت حیدریه - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: امسال ۵۰۰ اثر تاریخی این استان از جمله موزه تاریخی قرائی رشتخوار در حال ثبت در فهرست آثار ملی است.

ابوالفضل مکرفی فر روز سه شنبه در حاشیه بازدید از موزه تاریخی قرائی رشتخوار با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: امسال ۳۵ میلیارد ریال در قالب تسهیلات و اعتبارات یارانه‌ای و با سود چهار درصد به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه گردشگری، صنعتی درآمدزا با اشتغالزایی پایدار است ادامه داد: یکی از شاخصها در تخصیص اعتبار مورد نیاز، ثبت آثار ملی است.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رشتخوار نیز در این بازدید از تلاش و پیگیری مسئولان ذیربط برای ثبت موزه تاریخی قرائی این شهرستان در فهرست آثار ملی گفت و افزود: آثار تاریخی همواره مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی بوده است.
کاظم کامیاب گفت: در حال حاضر، شش اقامتگاه بومگردی و گردشگری در روستاهای شهرستان رشتخوار راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه رشتخوار در حوزه گردشگری از ظرفیت بسبار بالایی برخوردار است افزود: هدف از راه اندازی اقامتگاه‌های بومگردی در این شهرستان، ترویج و معرفی آداب و رسوم و فرهنگ غنی مردمان این مرز و بوم به گردشگران است.
ضمن آنکه امروزه بومگردی و گردشگری به عنوان یک صنعت پردرآمد در جامعه شناخته شده است.
وی ادامه داد: رشتخوار دارای ۳۰۰ اثر تاریخی و گردشگری است که ۲۵ اثر آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
شهرستان رشتخوار با ۶۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است و دارای آثاری تاریخی مثل شهر جیزد، مسجد جامع و آب انبارهای دوره قاجاریه است.

۷۰۷۹/۷۴۹۳/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =