رسیدگی به ۵۱۰ میلیارد ریال اضافه پرداختی به پیمانکاران

خرم آباد - ایرنا - رئیس سازمان بازرسی لرستان گفت: سال گذشته 510 میلیارد ریال پرونده در ارتباط با اضافه پرداختی به پیمانکاران در سازمان بازرسی استان رسیدگی شد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا اشرف روز سه شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع استان که با موضوع تصرفات به حریم و بستر رودخانه‌ها در سالن جلسات فرمانداری سلسله برگزار شد، اظهار داشت: منافع عمومی را نمی‌توان بر منافع فردی برتری داد و در این راستا تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید بموقع به وظایف خود عمل کنند.

وی ادامه داد: حفاظت از اراضی ملی، جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز، جلوگیری از پرداخت‌های غیرواقعی و مازاد و مدیریت منابع آب از مهمترین اولویت‌هایی است که باید بکار گرفته شود.

اشرف با تاکید بر لزوم مسئولیت پذیری و ورود بموقع مسئولان دستگاه‌های اجرایی و انجام اقدامات پیشگیرانه در حوزه‌های مربوط به وظایف خود، بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی در هنگام وقوع چنین مواردی، باید ورود بموقع داشته باشند و اگر نتوانستند به دستگاه‌های قضائی و نظارتی اطلاع دهند.

وی با اشاره به استقرار و فعالیت ۲ هیأت بازرسی در شهرداری و فرمانداری شهرستان سلسله به منظور رسیدگی به شکایات شهروندان، اضافه کرد: عمده اولویت‌های ما در راستای حفاظت و حراست از منابع طبیعی و حریم و بستر رودخانه ها است.

رئیس سازمان بازرسی لرستان با اشاره به حجم بالای سیلاب اخیر و خسارت‌های بسیار آن، یادآور شد: بالا بودن حجم سیلاب رافع مسئولیت‌ها نیست، کسانی که اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز و تجاوز به حریم و بستر رودخانه‌ها کرده‌اند و مزید بر علت افزایش سیلابها و خسارتهای آن شدند باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به دیواره ساحلی شهر پلدختر، گفت: درست است که این دیواره در سال های پیش احداث شده و حجم سیلاب هم بالا بود اما این رافع مسئولیت نیست و لذا همه کسانی که در این اتفاق دخیل بودند را احضار کرده‌ایم و باید پاسخگو باشند.

اشرف با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی با جسارات مدیران مسئول و قانونمند کاری ندارد، ادامه داد: افرادی باید نگران باشند که کارهایی غیر از وظایف قانونی و مسئولیت‌های خود انجام می‌دهند.

۵۷۲ پرونده منابع طبیعی توسط دادگستری سلسله تعیین تکلیف شد

رئیس دادگستری سلسله نیز در این نشست با اشاره به ورود ۱۰۰ پرونده از منابع طبیعی به دادگستری شهرستان در سال جاری، گفت: در حوزه پیشگیری بارها تاکید کرده‌ایم که ادارات نظارت‌های خود را بیشتر کنند تا پرونده‌های کمتری به دادگستری واصل شوند.

فریدون رواد بیان کرد: در سال ۹۷، دادستان شهرستان حدود ۳۲۰ دستور قضائی مبنی بر خلع ید و رفع تصرف و تجاوز در حوزه حریم و بستر رودخانه‌ها در شهرستان انجام داده‌اند که در استان بی نظیر است.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه اجرای احکام انگیزه آن‌چنانی در مدیران دستگاه‌های مربوطه وجود ندارد، افزود: در برخورد با جرایم نگاهمان یکسان و مبنی بر اجرای قوانین است.

رواد ادامه داد: مردم نگاه می‌کنند و دوگانگی در برخوردها را نمی‌پذیرند لذا باید در برخوردها و نگاه‌های ما باید کاملاً یکسانی باشد تا مردم دلگرم شوند.

رئیس دادگستری سلسله با بیان اینکه برخی مواقع مدیران استانی به مدیران شهرستانی خود کمک نمی‌کنند، عنوان کرد: حتی در برخی موارد دیده شده که جلوی اجرای حکم را هم می‌گیرند، مدیران استانی باید مدیران شهرستانی را در اجرای احکام تقویت کنند.

۷۲۶۵/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =