منتخبان مسابقات قرآن کریم اوقاف آذربایجان‌غربی معرفی شدند

ارومیه - ایرنا- دبیر مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی گفت: در این رقابت‌ها ۲۲ نفر برتر مشخص شدند که تعدادی از آنان، پاییز امسال در رقابت‌های کشوری شرکت خواهند کرد.

حافظ ابراهیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در رشته حفظ کل این رقابت‌ها سینا طلایی از سلماس به مقام نخست رسید و علیرضا عیوضی و عبدالقادر میرزایی از ارومیه دوم و سوم شدند.

وی اضافه کرد: در رشته حفظ ۲۰ جز نیز محسن حسین خواه و قادر امین پور هر ۲ از سردشت رتبه‌های اول و دوم را کسب کردند.

وی بیان کرد: علی نوری از ارومیه در رشته حفظ ۱۰ جز این رقابت‌ها رتبه نخست را به خود اختصاص داد و سیدجواد حسن پور از چایپاره در کنار پیمان شیری از تکاب دوم و سوم شدند.

دبیر مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی ادامه داد: در رشته حفظ پنج جز نیز یاسر صحرایی و امید قاسمی هر ۲ از ارومیه مقام های اول و دوم را به خود اختصاص دادند.

ابراهیمی با اشاره به برگزاری رقابت‌های قرائت تحقیق، ترتیل، اذان و دعاخوانی در بخش برادران این مسابقات اظهار کرد: محمد محمدی، مرتضی سلیمانی و سجاد علیپور در رشته قرائت قرآن کریم مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

وی گفت: در رشته ترتیل نیز محمدرضا فتوحی از ارومیه با کسب بیشترین امتیاز به رتبه نخست دست یافت و امان الله قره‌خانی از شوط و شهروز رحیمی از ارومیه در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

وی افزود: در رشته دعاخوانی نیز ابراهیم خلیل اکبرزاده از چایپاره، حافظ علیزاده از شوط و داوود مهدوی از شاهین‌دژ به مقام های اول تا سوم رسیدند.

دبیر مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه رشته اذان یکی از بخش های پرطرفدار این رقابت ها به شمار می رود، بیان کرد: در این بخش هم بابک اشرافی از تکاب اول شد، علی گلابی از ارومیه به مقام دوم رسید و مهدی اسمعیل زاده از سلماس رتبه سوم را از آن خود کرد.

رقابت‌های استانی قرآن کریم اوقاف در آذربایجان غربی روزهای ۲۲ و ۲۵ تیرماه جاری در ارومیه برگزار شد.

در این رقابت‌ها ۱۵۶ نفر از نخبگان قرآنی آذربایجان غربی با هم رقابت کردند.

۸۱۳۷/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =