۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۵
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83398794
۱ نفر

برچسب‌ها

گمرک ایران با ۲۰ درصد سود بازرگانی منطقه ویژه بوشهر موافقت کرد

بوشهر-ایرنا- گمرک ایران با برقراری ۲۰ درصد سود بازرگانی برای وارد کنندگان کالا در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر موافقت کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی گمرک ایران روز سه شنبه در نشست با فعالان اقتصادی استان بوشهر گفت: گمرک ایران برای رونق بخشی به منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با اعطا ۲۰ درصد سود بازرگانی در حالت کلی با این طرح موافقت خود را به استاندار همیشه پیگیر و پای کار بوشهر اعلام کرده است.

احمد ذاکری عنوان کرد: گمرک ایران برای اینکه این مهم روند اجرایی پیدا و فعالان اقتصادی بتوانند از مزایای ۲۰ درصد سود بازرگانی استفاده کنند در حال بررسی است تا با کمترین زمان و هزینه زمینه تحقق این مهم را فراهم کند.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۰ میلیارد دلار صادرات ایران در سه ماهه نخست امسال ۲۰ درصد آن از طریق گمرکات استان بوشهر محقق شده است.

ذاکری اظهار کرد: به میزان نقش آفرینی گمرک بوشهر در کشور، گمرک ایران نیز نگاه خاصی به این گمرک معطوف داشته است.

وی افزود: کمتر گمرکی در سطح کشور وجود دارد که همانند استان بوشهر ۱۴ گمرک فعال را در خود جای داده باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی گمرک ایران گفت: گمرک در مجموع رویکرد تسهیل گری در تجارت را در پیش گرفته و سعی دارد با تصمیم گیری درست کمک رسان صنعت و تجارت کشور باشد.

ذاکری بیان کرد: گمرک در یک دهه گذشته در حوزه پنجره واحد تجاری گام‌های بلندی برداشته تا فعالان حوزه تجارت به خوبی از مزایای آن استفاده کنند.

وی افزود: دستگاه‌های نظارتی باید نگاه به قانون داشته باشند ولی اینکه نحوه اجرا قانون چگونه باشد نیز بسیار حائز اهمیت است.

ذاکری تاکید کرد: به نمایندگی از کارکنان گمرک استان بوشهر این قول را می‌دهم از همه ظرفیت‌های قانونی برای کمک به تولید و صنعت استفاده شود و دستگاه‌های نظارتی نیز با هدف تسهیل گری باید یار و کمک رسان گمرک شوند.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: اقدام گمرک ایران در لحاظ کردن ۲۰ درصد سود بازرگانی برای وارد کنندگان کالا به منطقه ویژه اقتصادی بوشهر پس از گذشت نیم دهه قابل تقدیر است ولی انتظار می‌رود با هدف رونق بخشی به این بندر استثنائات مربوط به آن برداشته شود.

خورشید گزدرازی افزود: برخی بنادر جنوبی کشور از یک سری معافیت‌های ویژه برخوردار هستند که این مهم باید برای بندر بوشهر نیز وضع شود.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۷/‏۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =