۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۶
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83398751
۰ نفر

برچسب‌ها

زیرساخت‌ حوزه‌های فرهنگی و ورزشی شهر یزد پایین است

یزد - ایرنا -عضو شورای اسلامی یزد ادعا کرد: زیرساخت‌ حوزه‌های فرهنگی و ورزشی این شهر پایین و شهرداری با گستردگی وظایف زیادی روبروست، جا دارد، اداره کل راه و شهرسازی همکاری‌های بهتر و بیشتری را در جهت ایجاد زیرساخت‌ها با شورا به عنوان پارلمان محلی داشته باشد.

محسن عباسی هرفته روز سه شنبه در دیدار جمعی از اعضای شورای شهر و شهردار با مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد افزود: این اداره کل زمین‌هایی را در مناطقی از شهر به حال خود رها کرده است، مردم با مراجعه به شورا و شهرداری نسبت به تعیین تکلیف آن درخواست دارند و آمادگی از سوی شورا هم وجود دارد تا به صورت موقت به شهرداری اجازه داده شود با حداقل هزینه برای خدمات ورزشی از این فضاها اقدام کند.

وی اظهار کرد: در حوزه ثبت جهانی شهر یزد اداره کل راه و شهرسازی در نقشه خصوصاً در معماری خاک جایگاه ویژه‌ای دارد اما کار محتوایی و علمی برای معماری خاک صورت نگرفته است، این معماری آینده یزد است و نباید به سادگی از آن عبور کنیم.

همچنین ونوس عامری دیگر عضو شورای شهر یزد گفت: همدلی امروز بین مدیران و شهرداری اتفاق خوبی را رقم خواهد زد و این فرصت مناسبی است که همه در کنار هم با بهره گیری از ظرفیت‌ها و منابع ملی به تعالی یزد کمک کنیم.

شهردار یزد هم اظهار کرد: در راستای تعامل فی مابین کمیته مشترکی تشکیل شود تا فعالیت‌ها تسریع و همفکری بیشتری برای سرعت در کارها داشته باشیم.

همچنین مدیرکل راه و شهرسازی گفت: اعضای شورای شهر یزد با دغدغه مندی و باور درست به مباحث ورود کرده اند و برای رشد بهتر شهر قدم بر می دارند.

رضا یادگاری افزود: شهرداری و این اداره کل در بسیاری از امور اهداف یکسانی دارند، تعامل و همکاری در راستای شهر و استان هم وجود دارد و خوشبختانه نگاه شورای شهر هم در این خصوص مثبت و تاثیرگذار است.

وی اضافه کرد: در خصوص ساخت و سازها همگی از شرایط موجود رضایت نداریم و باید برای بهبود شرایط تلاش کنیم تا در این فرصت کم به کارهای مفید و اثر گذاری برسیم.

شورای شهر یزد ۱۱ عضو دارد.

۲۰۰ هکتار از ۷۵۰ هکتار بافت قدیم شهر یزد، ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶ در یونسکو ثبت جهانی شد و برخی افراد و سازمانها، آنچه را کم کاری‌ها و بی توجهی نسبت به شهر می‌نامند اظهار نگرانی کرده اند. ‬

۲۰۸۸/‏‬ ۲۰۴۷/‏

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =