۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۳
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83398743
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج پروژه بهزیستی در میبد افتتاح شد

یزد- ایرنا- همزمان با هفته بهزیستی ( ۲۲ تا ۲۸ تیر ماه) اولین مرکز اوتیسم میبد و یک مرکز مشاوره ، موسسه خیریه حقوقی ، کارگاه کاربافی و سالن‌های آمفی تئاتر و کنفرانس مرکز ژنتیک این شهرستان با حضور مسئولان محلی افتتاح شد.

سرپرست اداره کل بهزیستی استان یزد امروز سه شنبه در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها در سال روز تاسیس سازمان بهزیستی در ایران به خبرنگاران گفت: بیش از نیمی از ۲۲ پروژه مورد بهره داری استان مراکز مشاوره هستند و با توجه به رویکرد این نهاد این هفته افتتاح شد.

نادر هومنیان ادامه داد: ایحاد مراکز مشاوره حقوقی نیز از فعالیت‌های جدید بهزیستی استان برای انجام امور حقوقی جامعه هدف است.

وی همچنین افتتاح سالن‌های همایش و کنفرانس مرکز تحقیقات ژنتیک میبد را به عنوان تنها مرکز دولتی ژنتیک کشور برشمرد و گفت: قدامات خیرین و افق دید باز و آینده نگری بنیانگذار این مرکز و پیگیری‌های امام جمعه و مسئولان شهرستان برای ادامه کار این مرکز و شکل گیری آن به گونه ای وزین بود و خواستار انجام تحولاتی در ساختار سازمانی آن شد.

فرماندار میبد نیز با قدردانی از زحمات خیرین و همکاری اداره‌های مرتبط و نگاه‌های راهبردی مسئولان محلی از جمله امام جمعه و اقدامات ارزشمندی که در راه اندازی مرکز تحقیقات ژنتیک انجام شده است، وجود این مرکز در شهرستان را اقدامی ارزشمند خواند.

حسین فلاح افزود: اساس این مجموعه با نیت خیر گذاشته شد و در گرو تلاش و همکاری همه و با پرداختن به موضوع آموزشی کار خوبی شکل گرفت که می‌تواند با همکاری واحدهای صنعتی ارتقای آن همچنان دنبال شود.

همچنین رئیس اداره بهزیستی میبد با ارائه توضیحاتی در مورد پروژه‌هایی که افتتاح شد، گفت: ایجاد سالن‌های همایش و کنفرانس در مرکز تحقیقات ژنتیک به عنوان مرکز تحقیقات جنوب شرق کشور مورد نیاز برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی است که ساخت آن با اعتباری یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در دستور کار قرار گرفت.

سید محسن فلاح در ادامه ساخت این سالن را با استفاده از اعتبارات متمرکز شهرستان برشمرد و یادآور شد که از ابتدا رویکرد و چشم انداز راه اندازی این مرکز، ایجاد یک مرکز تحقیقاتی برای جنوب شرق کشور در حوزه ژنتیک بود که در چهار تا پنج مرحله مجوز آن صادر شده است.

همچنین معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی یزد گفت: کودک مبتلا به اوتیسم مشکلاتی دارد و با توجه اینکه آنهایی که بیشتر ارتباطی است باید در مراکز نگهداری تحت درمان قرار گیرند.

دکترمحمدحسین غنیمت ادامه داد: کار با کودک اوتیسم سخت و نیاز به صبر و حوصله دارد، چون

بچههایی خود فرو رفته و همراه با رفتارهای اضافی هستند و رفتارهای پرخاش گونه‌ای به دنبال واکنش نشان دادن نسبت به صداها، نگاه کردن‌ها از خود نشان می دهند.

در مراسم افتتاح موسسه حقوقی توضیحاتی در ارتباط با رویکرد ایجاد مرکز مشاوره در خدمت رسانی به جامعه هدف بهزیستی داده شد که می‌تواند به صورت تلفنی، حضوری و ارائه آموزش همگانی در ارتباط با مسائل حقوقی صورت گیرد.

با افتتاح مرکز مشاوره نیز هزینه های بالای مشاوره و روند افزایشی آن مورد بررسی قرار گرفت و از خیرین درخواست شد که در این حوزه و تامین هزینه‌های آن برای جلوگیری از آسیب‌ها همراهی و مشارکت داشته باشند.

همین طور در محور قرار گرفتن یکی از موسسات مددکاری برای تامین هزینه‌های مشاوره پیشنهاد داده شد.

در کارگاه کاربافی هم مشکلات مرتبط به این حوزه که شکل فعالیت آن با به کارگیری دستگاه‌های جدید و استفاده از تکنولوژی روز متفاوت از زمان گذشته است مورد بررسی قرار گرفت و در زمینه فروش محصولات آن نیز پیشنهاداتی داده شد.

مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

۹۹۳۴ / ‏‬ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =