ثبت جهانی قلعه الموت قزوین در دستور کار قرار دارد

قزوین - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ثبت جهانی قلعه حسن صباح الموت در دستور کار این سازمان قرار دارد.

علی اصغر مونسان بعدازظهر سه شنبه در بازدید از قلعه حسن صباح الموت افزود: در این راستا، تلاش داریم تا مجموعه ای از قلعه ها را به هم متصل کرده و الزام‌های مربوط به ثبت جهانی این بنای تاریخی را مورد پیگیری و اجرا قرار دهیم.

وی اظهار داشت: قلعه حسن صباح سالانه پذیرای حجم بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است و با توجه به نزدیکی به تهران می تواند به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری کشور مطرح شود.

این مسئول گفت: در هماهنگی با مقام‌های استانی، مقرر شد تا موزه‌ای نیز در کنار قلعه حسن صباح الموت راه اندازی شود تا گردشگران بیشتری به این مکان تاریخی جذب شوند و افرادی که توانایی جسمی برای بالا رفتن از آن را ندارند در این مکان اطلاعات تاریخی لازم را در خصوص این بنا به دست بیاورند و تصاویر و یافته های قلعه را از نزدیک مشاهده کنند.

وی همچنین در بازدید از مجتمع گردشگری لاله الموت نیز گفت: به دنبال جذب سرمایه گذار و تبدیل این مجتمع به یک هتل پنج ستاره هستیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین گفت: این دریاچه و تالاب به ثبت ملی رسیده و سالانه هزاران گردشگر از آن بازدید می کنند و رشد امکانات زیربنایی و توسعه اقامتگاه های بوم گردی می تواند ضمن معرفی این منطقه زیبا به هموطنان، اقتصاد آنرا نیز متحول کند.

مونسان گفت: تقویت بوم گردی با استفاده از جاذبه های گردشگری طبیعی با حفظ موازین زیست محیطی مورد تاکید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور بازدید از جاذبه های مهم گردشگری قزوین از روز گذشته به این استان سفر کرده است.

3013