تکیه به تولید داخلی موجب صرفه جویی ارزی پالایشگاه ایلام شد

ایلام - ایرنا - رئیس امور کالای شرکت پالایش گاز ایلام با ذکر اینکه ۶۰ درصد از کالا و تجهیزات مورد نیاز این شرکت به ارزش 250 میلیارد ریال از تولید کنندگان داخلی تهیه و تامین شده گفت: تامین داخلی تجهیزات و مواد مورد نیازموجب صرفه جویی ارزی پالایشگاه شده است.

علی وحیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یادآور شد: یکی از بهترین پروژه های انجام شده در شرکت پالایش گاز ایلام تامین کالای جاذب رطوبت (مولکولارسیو) بوده که در سال‌های قبل از شرکت‌های خارجی تهیه می‌شد.

وی اظهار داشت: با بررسی‌های لازم برای شناسایی توانمندی های ساخت داخل، بازدید از امکانات شرکت‌های داخلی و برگزاری جلسات فنی متعدد، در نهایت این کالا با مشخصات فنی مورد نیاز پالایشگاه در یکی از شرکت های داخلی تولید و مورد استفاده قرار گرفت که این امرعلاوه بر حمایت از تولید داخلی، صرفه جویی قابل توجه ارزی برای این پالایشگاه به همراه داشته است.

وی گفت: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و در راستای رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی، مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری و با همکاری واحدهای مهندسی و عملیات، تامین و تولید مابقی مواد شیمیایی و کاتالیست های مورد نیاز این پالایشگاه از طریق شرکت‌های داخلی انجام می پذیرد.

رئیس امور کالای شرکت پالایش گاز ایلام افزود: باتوجه به تصمیمات مسئولان شرکت مبنی بر کاهش حجم کالاهای موجود در انبار ها، طی پنج سال گذشته با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بیش از ۲۵ درصد حجم اقلام موجود در انبار کاهش یافته که باعث آزاد شدن سرمایه شرکت برای اجرای سایر پروژه های اولویت دار شده است.

۷۱۷۲/‏۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =